Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 09 do 15 września 2019 r.

Dodano: 2 lata temu Czytane: 420 Autor:

Trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, w ramach której strażnicy pomagają dzieciom przy przekraczaniu jezdni w drodze do szkoły i przedszkola ...

Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 09 do 15 września 2019 r.

Trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, w ramach której strażnicy pomagają dzieciom przy przekraczaniu jezdni w drodze do szkoły i przedszkola rozdając przy okazji elementy odblaskowe na odzież oraz w intensywny sposób reagują na wykroczenia drogowe w obrębie placówek oświatowych. Dodatkowo, do końca września w szkołach i przedszkolach odbywają się (i nadal będą się odbywać) spotkania strażników z dziećmi, tematem których jest bezpieczeństwo na ulicy. Dzieci otrzymują również elementy odblaskowe.
 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 40 patroli: zmotoryzowanych, pieszych i pieszych z psami służbowymi oraz 4 z Policją. Działania patroli pozwoliły ujawnić 119 wykroczeń, które w 78 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, w 28 mandatami karnymi, do sądu skierowano 12 wniosków o ukaranie. Wykonano 81 interwencji zleconych przez obywateli. Wylegitymowano 21 osób. 121 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone. Dwie skuteczne interwencje podjęto z obserwacji monitoringu miejskiego.
 

Pozostałe wydarzenia minionego tygodnia:

  • Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 49 osób, które publicznie spożywały alkohol (15 osób pouczono, 12 ukarano mandatami, do sądu skierowano 8 wniosków o ukaranie) lub leżały w miejscach publicznych (4 osoby pouczono, 1 ukarano, 1 wniosek o ukaranie skierowano do sądu). Jednej osobie nietrzeźwej udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej z powodu wyziębienia, po czym przekazano ją załodze karetki pogotowia ratunkowego.
  • Zwierzęta. Podjęto 7 interwencji –w sprawie wałęsających się zwierząt (psów i kotów). Do schroniska dla zwierząt zabrano 2 psy. Ujawniono 2 martwe psy i 2 martwe koty. Zwierzęta usunęły służby komunalne.
  • Utrzymanie czystości. W dziedzinie zanieczyszczania terenu miasta 3 osoby pouczono. Skontrolowano wszystkie zakłady naprawy pojazdów w Janowie w związku ze skargą Spółdzielni Mieszkaniowej na temat podrzucania do pergoli zużytych części samochodowych. Nieprawidłowości stwierdzono w jednym warsztacie, który nie posiadał umowy na odbiór odpadów. Ustalono krótki termin podpisania umowy. Dwa razy sprawdzano paleniska, nikogo nie ukarano gdyż w jednym przypadku chodziło o wędzenie wędlin w zakładzie mięsnym w Janowie, w drugim przypadku nie było możliwości sprawdzenia pieca.
  • Wykroczenia drogowe. Podjęto 47 interwencji, które w 12 przypadkach zakończyły się mandatami karnymi, do sądu skierowano 2 wnioski o ukaranie, a w pozostałych przypadkach udzielono kierowcom i pieszym pouczeń.
  • Za wykroczenia przeciwko: porządkowi i spokojowi publicznemu 6 osób pouczono, bezpieczeństwu osób i mienia – 1 osobę pouczono, urządzeniom użytku publicznego 10 osób pouczono, 3 ukarano oraz skierowano 1 wniosek o ukaranie do sądu.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi

Roman Świrski

Źródło: https://sm.rumia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.