Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 16 do 22 września 2019 r.

Dodano: 2 lata temu Czytane: 443 Autor:

Wielki przejazd rowerzystów w dniu 21 września był najważniejszym wydarzeniem tygodnia dla Straży Miejskiej w Rumi.

Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 16 do 22 września 2019 r.

Wielki przejazd rowerzystów w dniu 21 września był najważniejszym wydarzeniem tygodnia dla Straży Miejskiej w Rumi. Wraz z Policją i wolontariuszami należało zabezpieczyć 67 skrzyżowań na trasie przejazdu z MOSiR-u ulicą Dębogórską, Gdańską, Dąbrowskiego, żwirki i Wigury, Tysiąclecia, Partyzantów, Lipową, Mostową, Kościelną i Mickiewicza do Miejskiego Domu Kultury. Impreza udała się, zapewniono bezpieczny przejazd ok. 200 rowerzystów.
 

W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 37 patroli: zmotoryzowanych, pieszych i pieszych z psami służbowymi oraz 7 z Policją. Działania patroli pozwoliły ujawnić 95 wykroczeń, które w 65 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, w 28 mandatami karnymi, do sądu skierowano 1 wniosek o ukaranie. Wykonano 86 interwencji zleconych przez obywateli. Wylegitymowano 20 osób. 103 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone. Jedną skuteczną interwencję podjęto z obserwacji monitoringu miejskiego.
 

Pozostałe wydarzenia minionego tygodnia:

  • Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 26 osób, które publicznie spożywały alkohol (10 osób pouczono, 3 ukarano mandatami) lub leżały w miejscach publicznych (11 osób pouczono, 2 ukarano). Jedną kobietę odprowadzono, a 1 mężczyznę odwieziono do miejsca zamieszkania. Innego mężczyznę doprowadzono do komisariatu Policji, gdzie po ustaleniu danych został ukarany za nieobyczajne zachowanie i zwolniony do domu.
  • Zwierzęta. Podjęto 9 interwencji –w sprawie wałęsających się zwierząt (psów i kotów) lub niewłaściwego zachowania się właścicieli z wyprowadzanymi psami. Do schroniska dla zwierząt zabrano 3 psy i 1 kota. Inne wałęsające się zwierzęta odebrali właściciele. Ujawniono martwego dzika i martwego kota. Zwierzęta usunęły służby komunalne. Strażnicy zabrali również z ulicy rannego, jak się wydawało, kruka. Po przewiezieniu do komendy i otwarciu kartonu, w którym go transportowano – kruk poderwał się i odleciał.
  • Utrzymanie czystości. 4 osoby pouczono za zaśmiecanie. Na ul. Wałowej ukarano osobę, która wyrzucała gruz w okolicach Góry Markowca; na uprzątnięcie wyznaczono 1 dzień. Podjęto 4 interwencje w sprawie dymu – nikogo nie ukarano – paliwa okazały się dopuszczonymi do stosowania.
  • Wykroczenia drogowe. Podjęto 43 interwencje, które w 18 przypadkach zakończyły się mandatami karnymi, do sądu skierowano 1 wniosek o ukaranie, a w pozostałych przypadkach udzielono kierowcom i pieszym pouczeń.
  • Za wykroczenia przeciwko: porządkowi i spokojowi publicznemu 3 osoby pouczono, bezpieczeństwu osób i mienia – 3 osoby pouczono, 2 ukarano, urządzeniom użytku publicznego 5 osób pouczono, a 2 ukarano, 3 osoby pouczono za palenie tytoniu w miejscach zabronionych. W dniu 19 września na ul. Kilińskiego doszło do pobicia chłopaka. Strażnicy wylegitymowali potencjalnych sprawców i przekazali sprawę Policji.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi

Roman Świrski

Źródło: sm.rumia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.