Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

Unihohej ku pamięci Lidii Lipińskiej

Dodano: 2 lata temu Czytane: 465 Autor:

Turniej unihokeja poświęcony pamięci przedwcześnie zmarłej Lidii Lipińskiej już na dobre wpisał się w kalendarium wydarzeń sportowych w naszym mieście.

Unihohej ku pamięci Lidii Lipińskiej
Turniej unihokeja poświęcony pamięci przedwcześnie zmarłej Lidii Lipińskiej już na dobre wpisał się w kalendarium wydarzeń sportowych w naszym mieście. W tym roku odbędzie się w dniach 28-29 września w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.

Rozgrywki potrwają w sobotę w godz. 9.00-17.00 (z oficjalnym otwarciem ok. 13.00) i w niedzielę w godz. 9.00-14.00. Szykują się dwa dni sportowej rywalizacji oraz dobrej zabawy.
Nasza unihokejowa impreza upamiętniająca Lidię Lipińską każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem – mówi Jolanta Król, dyrektor Miejskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. – Tym razem także liczymy na zawodników, kibiców i miłośników tego pięknego sportu. 

Przypomnijmy, że patronka turnieju - Lidia Lipińska – była znana mieszkańcom Rumi jako nauczycielka wychowania fizycznego i trener UKS „Zagórzanka”. Zajmowała się propagowaniem unihokeja oraz organizowaniem imprez sportowych. Chociaż z wykształcenia była socjologiem, życie poświęciła swojej największej pasji, jaką był  sport. Zaczynała jako trener drużyny piłki ręcznej dziewcząt, później zainteresowała się unihokejem, widząc jak dużą popularnością cieszy się ta dyscyplina wśród rumskich uczniów.

Założyła pierwszy UKS w Rumi pod nazwą „Czwórka”. Klub w późniejszych latach działał jako UKS „Zagórzanka–Korzeniowski.pl”, a z czasem poszerzył swoją działalność o sekcję lekkoatletyczną i  ostatecznie przybrał nazwę „Zagórzanka”. Klubowi patronował Robert Korzeniowski, honorowy obywatel Rumi.

Lidia Lipińska przez blisko 10 lat pracy ze swoją drużyną zdobyła srebrny i brązowy medal Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a jej podopieczni sięgnęli po brązowy medal mistrzostw Polski i awansowali do I ligi seniorów. Trenerka wychowała kilku reprezentantów kraju, a jej wysiłki zostały nagrodzone medalem za wybitne zasługi dla sportu szkolnego. Odeszła nagle, a obecnie co roku pod koniec września odbywa się memoriał unihokejowy nazwany jej imieniem. Jest to inicjatywa nauczycieli i absolwentów Gimnazjum nr 2 w Rumi oraz bliskich współpracowników zmarłej, którym zależało na upamiętnieniu tak popularnej i zasłużonej dla Rumi osobowości sportowej. Pośmiertnie Lidii Lipińskiej nadano tytuł „Zasłużony dla miasta Rumi”.
Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.