Dzisiaj jest: 16.10.2019, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Mieszkańcy Rumi nagrodzeni

Dodano: 3 tygodnie temu Czytane: 99 Autor:

Mieszkańcy Rumi nagrodzeni
Podczas tegorocznej Gali Kultury Powiatu Wejherowskiego, która odbyła się w piątek (27 września) w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie, nagrodzone zostały osoby zaangażowane w rozwój i promocję powiatu. Wśród laureatów znaleźli się mieszkańcy Rumi.

Nagroda Remusa jest przyznawana za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, a także upowszechniania i ochrony kultury. W tym roku została ona przyznana Pani Marzenie Graczyk, która na co dzień kieruje pracami Chóru Kaszubskiego „Rumianie”.

Natomiast medal „Za zasługi dla Powiatu Wejherowskiego” jest wyrazem uznania za wkład w rozwój i promocję powiatu wejherowskiego. Wspomnianymi medalami, podczas tegorocznej gali zostali uhonorowani Pani Krystyna Wolf i Pan Ludwik Bach. Odznaczenia wręczali rumianom przedstawiciele władz powiatowych: Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, wicestarosta Jackiej Thiel oraz przewodniczący rady powiatu Józef Reszke. Gratulacje na ręce laureatów złożył wiceburmistrz Rumi Piotr Wittbrodt.