Reklama:
HurtowniaAnimatora.pl - Wszystko na Twoje Party !

Dzisiaj jest: 7.7.2025, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Reklama: KursAnimatora.pl - Kursy Internetowe z Licencją na Zabawianie !

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 16-latka w związku z kradzieżą samochodu na minuty i niezatrzymanie się do kontroli.

Dodano: rok temu Czytane: 414 Autor:

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Renault Clio z terenu parkingu w naszym powiecie.

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 16-latka w związku z kradzieżą samochodu na minuty i niezatrzymanie się do kontroli.
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Renault Clio z terenu parkingu w naszym powiecie. Do działań natychmiast włączyli się wejherowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy na jednej z ulic miasta zauważyli kradziony pojazd, który po pościgu został zatrzymany. Okazało się, że kierował nim 16-latek. Został zatrzymany i doprowadzony do wejherowskiej komendy, gdzie usłyszał trzy zarzuty: kradzieży samochodu, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania bez uprawnień. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem rodzinnym. Dorosłemu sprawcy groziłaby kara za te czyny nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu, który działał na zasadzie „car sharing” – wynajem na minuty. Kryminalni z wejherowskiej komendy 17 maja br. roku podczas prowadzonych poszukiwań za sprawcą i kradzionym samochodem, na jednej z ulic zauważyli ten kradziony pojazd. Wydali mu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, jednak kierowca pojazdu zignorował je, przyspieszył i zaczął uciekać. Do pościgu dołączyli kolejni policjanci, którzy odcięli drogę zatrzymanemu. Kierowca wysiadł z samochodu i rozpoczął pieszą ucieczkę. Po kilkudziesięciu metrach  pieszego pościgu został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że jest to 16-latek z powiatu wejherowskiego. Został on doprowadzony do wejherowskiej komendy. Następnie został przesłuchany i usłyszał 3 zarzuty dotyczące kradzieży samochodu o wartości ponad 63 tys. zł, nie zatrzymania się niezwłocznie do kontroli drogowej pomimo, wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania oraz kierowania samochodem bez uprawnień.
 

O dalszym losie nieletniego zadecyduje sąd. Dorosłemu sprawcy groziłaby kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Źródło: wejherowo.policja.gov.pl


Reklama Impra.Shop