Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

PUK inwestuje w ekologiczne pojazdy

Dodano: 2 lata temu Czytane: 480 Autor:

Trzy w pełni elektryczne i zeroemisyjne pojazdy zasiliły flotę Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Rumi.

PUK inwestuje w ekologiczne pojazdy

Trzy w pełni elektryczne i zeroemisyjne pojazdy zasiliły flotę Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Rumi. Nowe auta zastąpiły mocno wysłużone samochody z początku lat dziewięćdziesiątych, dzięki czemu działania spółki będą bardziej ekologiczne i ekonomiczne.
 

Nowe, pełniące funkcję wywrotki, czteroosobowe pojazdy będą wykorzystywane do realizacji prac porządkowych i utrzymania zieleni.
 

Są to w pełni bezpieczne dla środowiska włoskie pojazdy marki Alke'. Koszt jednej sztuki to 170 tysięcy złotych, a ich koszty eksploatacji są o około 30% niższe niż w przypadku pojazdów spalinowych – wyjaśnia Stanisław Pogorzelski, prezes PUK w Rumi. – Koszty funkcjonowania zlikwidowanych pojazdów wciąż rosły, co było spowodowane coraz częstszymi naprawami i niedostępnością części do nieprodukowanych już modeli. Te blisko 30-letnie maszyny nie były przyjazne ani środowisku, ani zdrowiu mieszkańców – uzupełnia.


Zakup pojazdów związany był również z obowiązkami nałożonymi na spółki takie jak PUK przez ustawę o elektromobilności. Wspomniany akt prawny zobowiązuje tego typu przedsiębiorstwa do uzupełnienia floty o samochody elektryczne. Zgodnie z ustawą mają one stanowić co najmniej 10% ogółu, a w niedalekiej przyszłości minimalny odsetek ma wzrosnąć do 20%.
 

To oznacza, że w najbliższych latach będziemy zobligowani do kolejnych zakupów. Niemniej jest to zgodne z polityką PUK-u, by realizować obsługę mieszkańców estetycznymi, nowoczesnymi pojazdami, które minimalizują negatywny wpływ na zdrowie mieszkańców i środowisko naturalne – podsumowuje Stanisław Pogorzelski.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.