Po dotarciu na miejsce, zastęp OSP Reda zastał już jednostkę ratowniczo-gaśniczą z Rumi, która rozpoczęła działania gaśnicze. W płomieniach znajdował się pojazd marki Scania, specjalistycznie przystosowany jako śmieciarka zasilana gazem CNG. Na szczęście, kierowca pojazdu zdołał opuścić kabinę samodzielnie przed rozprzestrzenieniem się ognia.

W ramach zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz opanowania ognia, jednostki ratownicze zastosowały cztery prądy gaśnicze, kierując strumień wody bezpośrednio na źródło ognia oraz na butle gazowe, aby uniknąć ich przegrzania i dalszych eksplozji. Po ugaszeniu płomieni strażacy skontrolowali pojazd za pomocą kamery termowizyjnej, aby wykryć i wyeliminować wszelkie ukryte zarzewia ognia. Na zakończenie akcji cały pojazd został dodatkowo pokryty warstwą piany ciężkiej, zapewniając pełne zabezpieczenie przed ponownym zapłonem.
W działaniach ratowniczych udział brały zastępy OSP Reda, JRG Rumia oraz JRG Wejherowo, wspierane przez policję i straż miejską. Dzięki profesjonalnej współpracy oraz szybkiej reakcji wszystkich służb pożar został skutecznie opanowany, minimalizując zagrożenie dla otoczenia.

Sytuacja ta pokazuje, jak ważne jest przeszkolenie i gotowość do szybkiego reagowania w przypadku pożarów pojazdów napędzanych gazem CNG, które wymagają specjalistycznych działań, by zminimalizować ryzyko eksplozji oraz potencjalne skutki dla osób postronnych i środowiska.
Autor zdjęć: OSP Reda