Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Wielkie święto siatkówki na urodziny Rumi

Dodano: 2 lata temu Czytane: 472 Autor:

„W 65. urodziny Rumi wszyscy gramy w siatkówkę!” – takie hasło towarzyszyło kolejnej z cyklu imprez, zorganizowanych z okazji jubileuszu.

Wielkie święto siatkówki na urodziny Rumi

„W 65. urodziny Rumi wszyscy gramy w siatkówkę!” – takie hasło towarzyszyło kolejnej z cyklu imprez, zorganizowanych z okazji jubileuszu. MOSiR Rumia wraz z mieszkańcami obchodzili urodziny naszego miasta na sportowo.
 

Wielkie święto siatkówki uświetnił tort, a nawet dwa, konfetti oraz prawdziwe sportowe emocje i gorący doping z trybun. Turniej odbył się w hali MOSiR-u w sobotę 12 października 2019 roku, w godz. 10.00-18.00 (z oficjalnym otwarciem i poczęstunkiem ok. godz. 14.00). Celem imprezy było przede wszystkim uczczenie 65. rocznicy nadania praw miejskich Rumi oraz popularyzacja piłki siatkowej jako dyscypliny sportu stanowiącej doskonałe urozmaicenie wolnego czasu.
 

Tradycyjnie, wszystkie zespoły zostały podzielone na dwa kolory (czerwony i niebieski). O kolorze koszulek danej drużyny zadecydowało losowanie. Mini mecze odbywały na 3 boiskach równocześnie, zawsze pomiędzy czerwonymi a niebieskimi. Podczas imprezy zostało rozegranych 65 setów. Organizatorami jubileuszowego turnieju byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi oraz Urząd Miasta Rumi. Wynik „65 setów na 65-lecie Rumi” to 37-28 dla czerwonych.
 

Przypomnijmy, że pierwszy 50-setowy mecz siatkarski odbył się w 2004 r. z okazji 50-lecia nadania praw miejskich Rumi. Pomysłodawcą wydarzenia był Tadeusz Piątkowski. W kolejnych latach rozgrywano o jeden set więcej, czyli za każdym razem tyle, ile lat liczy Rumia.

Wyniki pokazują, że na przestrzeni lat zwycięzcom bardziej sprzyjała czerwień. Wynik wszystkich spotkań to 9:7 dla czerwonych.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !