Dzisiaj jest: 15.11.2019, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

I Liceum Ogólnokształcące świętowało 70-lecie istnienia

Dodano: miesiąc temu Czytane: 141 Autor:

I Liceum Ogólnokształcące świętowało 70-lecie istnienia

Absolwenci, nauczyciele, dyrekcja, przyjaciele placówki, a także przedstawiciele władz miasta i powiatu wspólnie świętowali 70-lecie I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi. Uroczystość była m.in. okazją do przypomnienia historii szkoły i zaprezentowania zmian, które zaszły w jej murach.

Obchody okrągłego jubileuszu odbywały się w minioną sobotę (19 października). Urodziny rozpoczęły się od odprawienia mszy świętej w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi. Następnie świętujący przeszli do szkolnych murów, by uczestniczyć w uroczystej gali, podczas której na gości, oprócz przemówień, czekał koncert i projekcja okolicznościowego filmu. Była to nie tylko okazja do podsumowania dotychczasowej działalności szkoły, ale również do spotkań po latach.

Z okazji tego wielkiego święta szkoły bardzo dziękuję całej kadrze za zaangażowanie oraz pracę na rzecz młodzieży. Życzę, by ta placówka nadal wypuszczała w świat zdolnych absolwentów i pedagogów, a wszystkich niech łączy duma z przynależności do I LO w Rumi – powiedział podczas uroczystości Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz miasta.

Zwieńczeniem wydarzenia było oficjalne otwarcie nowej przestrzeni szkolnej. W tym roku I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich powiększyło się o trzy nowe piętra z nowocześnie wyposażonymi salami do zajęć dydaktycznych. Jest to przestrzeń, w której poza lekcjami będą mogły się odbywać konferencje czy pokazy. W budynku pojawiła się też winda. To jednak nie koniec zmian, ponieważ do końca roku w starej części szkoły ma powstać biblioteka oraz multimedialna czytelnia. Inwestycje są finansowane ze środków starostwa powiatowego, które jest organem prowadzącym placówki, a ich łączny koszt to ponad sześć milionów złotych.

Budynek I LO, który zlokalizowany jest przy ul. Starowiejskiej, mocno wrósł w centrum Rumi i dla większości mieszkańców istnieje „od zawsze”. Majestatycznie prezentujący się obiekt powstał wkrótce po uzyskaniu przez Rumię praw miejskich, a na początku 1956 roku po raz pierwszy zadzwonił w nim szkolny dzwonek. Jako instytucja liceum jest jednak starsze od miasta o 5 lat, a pierwszym rocznikom uczniów kojarzy się ze skromnym budynkiem obecnej Szkoły Podstawowej numer 4. Placówka przez lata przeszła wiele metamorfoz, łącznie ze zmianą imienia, by ostatecznie w 1990 roku przyjąć patrona w postaci Książąt Pomorskich. W ciągu ostatnich 70 lat szkołę ukończyło kilka tysięcy uczniów.

www.HurtowniaAnimatora.pl - - - Przygotuj się na Boże Narodzenie z Hurtownią Animatora ! Prezenty, Dekoracje Swiąteczne, Stroje Mikołaja i dużo... dużo... więcej... ! - - - www.HurtowniaAnimatora.pl