Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

Karol Wójcicki odwiedził Stację Kultura

Dodano: 2 lata temu Czytane: 256 Autor:

W piątek 25 października w Stacji Kultura odbyło się spotkanie z Karolem Wójcickim – popularyzatorem nauki, a w szczególności astronomii.

Karol Wójcicki odwiedził Stację Kultura

W piątek 25 października w Stacji Kultura odbyło się spotkanie z Karolem Wójcickim – popularyzatorem nauki, a w szczególności astronomii. Znanym głównie z Centrum Nauki Kopernik oraz Discovery Science.
 

Karol Wójcicki odwiedził Rumię dosłownie w przelocie, ponieważ następnego dnia wyruszał w kolejną podróż w poszukiwaniu zorzy polarnej, do Norwegii. Zgromadzona licznie publiczność dała zabrać się w podróż w różne zakątki świata, by zobaczyć chociaż namiastkę tego, co widział na własne oczy gość Stacji Kultura. Widownia na chwilę wylądowała w Chile, by obejrzeć film z całkowitego zaćmienia i podziwiać zdjęcia korony słońca, po czym przeniosła się do Norwegii i na Islandię, by zobaczyć jak wygląda zorza polarna. Każdy z przybyłych na spotkanie, niezależnie od wieku, słuchał z zapartym tchem opowieści o przygotowaniach do różnych wyjazdów, fotografowaniu i nagrywaniu zjawisk astronomicznych.     
 

To było pełne pasji spotkanie z charyzmatycznym młodym człowiekiem, przed którym niebo nie ma żadnych tajemnic !
 

Autorką tekstu oraz zdjęć jest Anna Jackowska, pracownik biblioteki.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.