Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Straż Miejska Rumia - ważniejsze wydarzenia tygodnia od 28 października do 3 listopada 2019 r.

Dodano: 2 lata temu Czytane: 638 Autor:

Najważniejszym wydarzeniem tygodnia był piątkowy dzień Wszystkich Świętych, podczas którego Straż Miejska w Rumi brała udział w akcji ZNICZ.

Straż Miejska Rumia - ważniejsze wydarzenia tygodnia od 28 października do 3 listopada 2019 r.

Najważniejszym wydarzeniem tygodnia był piątkowy dzień Wszystkich Świętych, podczas którego Straż Miejska w Rumi brała udział w akcji ZNICZ.

Strażnicy pilnowali porządku publicznego oraz kontrolowali legalność handlu w obrębie cmentarzy, a także kontrolowali prawidłowość parkowania pojazdów. Również dni poprzedzające to święto oraz sobotnie Zaduszki to czas intensywnego odwiedzania grobów bliskich przez Rumian i gości z kraju i zagranicy. Na ten czas Straż Miejska w Rumi, za zgodą Urzędu Miasta, urządziła dodatkowy parking dla samochodów osobowych na ul. Rybaków, który dobrze spełnił swoje zadanie. Podczas Wszystkich Świętych i Zaduszek nie stwierdzono poważniejszych naruszeń ładu i porządku publicznego. Handel okazał się w pełni legalnym.
 

Ponadto w minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 33 patrole: zmotoryzowane, piesze i piesze z psami służbowymi oraz 1 z Policją. Działania patroli pozwoliły ujawnić 89 wykroczeń, które w 62 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, w 19 mandatami karnymi, a do sądu skierowano 5 wniosków o ukaranie. Wykonano 85 interwencji zleconych przez obywateli. Wylegitymowano 19 osób. 62 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.
 

Pozostałe wydarzenia minionego tygodnia:

  • Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 9 osób, które publicznie spożywały alkohol (4 osoby pouczono, 2 ukarano mandatami, do sądu skierowano 1 wniosek o ukaranie) lub leżały w miejscach publicznych (1 osobę pouczono, do sądu skierowano 1 wniosek o ukaranie). Do miejsca zamieszkania odwieziono 1 osobę.
  • Zwierzęta. Podjęto 8 interwencji. Jednego psa odłowiono – wezwano technika weterynarii który zabrał zwierzęta do schroniska. Jednego odłowionego psa odebrał właściciel wraz z mandatem karnym. Jedno wezwanie do grasujących dzików nie potwierdziło się. Ujawniono 1 martwego dzika i 1 martwego kota. Dzik został usunięty przez właściciela terenu, a kota zgłoszono do usunięcia przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Pucku.
  • Utrzymanie czystości. Kontrolowano 14 zgłoszonych dymiących kotłowni. Nie stwierdzono spalania odpadów. Najczęstszą przyczyną wydostającego się dymu było rozpalenie. Jedną osobę pouczono, a jedną ukarano za zaśmiecanie.
  • Wykroczenia drogowe. Podjęto 53 interwencje, które w 9 przypadkach zakończyły się mandatami karnymi, 3 – wnioskami o ukaranie do sądu, a w pozostałych przypadkach udzielono kierowcom i pieszym pouczeń.
  • Za wykroczenia przeciwko: porządkowi i spokojowi publicznemu 6 osób pouczono, bezpieczeństwu osób i mienia – 1 osobę ukarano, a 2 pouczono, urządzeniom użytku publicznego 7 osób pouczono, a 6 ukarano.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi

Roman Świrski

Źródło: sm.rumia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl