Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

Straż Miejska Rumia - ważniejsze wydarzenia tygodnia od 14 do 20 października 2019 r.

Dodano: 2 lata temu Czytane: 692 Autor:

W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 35 patroli: zmotoryzowanych, pieszych i pieszych z psami służbowymi oraz 3 z Policją.

Straż Miejska Rumia - ważniejsze wydarzenia tygodnia od 14 do 20 października 2019 r.

W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 35 patroli: zmotoryzowanych, pieszych i pieszych z psami służbowymi oraz 3 z Policją.

Działania patroli pozwoliły ujawnić 92 wykroczenia, które w 66 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, w 24 mandatami karnymi, do sądu skierowano 1 wniosek o ukaranie. Wykonano 98 interwencji zleconych przez obywateli. Wylegitymowano 24 osoby. 55 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone. Cztery skuteczne interwencje podjęto z obserwacji monitoringu miejskiego.


Pozostałe wydarzenia minionego tygodnia:

1) Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 28 osób, które publicznie spożywały alkohol (17 osób pouczono, 7 ukarano mandatami) lub leżały w miejscach publicznych (2 osoby pouczono, 1 ukarano, do sądu skierowano 1 wniosek o ukaranie). Do miejsca zamieszkania odwieziono 1 osobę.
2) Zwierzęta. Podjęto 7 interwencji. Trzy psy odłowiono – wezwano technika weterynarii który zabrał zwierzęta do schroniska. Ujawniono 2 martwe koty i 2 martwe kury – przekazano służbom komunalnym do usunięcia.
3) Utrzymanie czystości. Kontrolowano 12 zgłoszonych dymiących kotłowni. W dwóch przypadkach strażnicy musieli wymierzyć grzywny w postępowaniu mandatowym, ponieważ spalano niedozwolone substancje: w jednym przypadku w ognisku, w drugim – w piecu domowym. Dwie osoby pouczono za zaśmiecanie.
4) Wykroczenia drogowe. Podjęto 41 interwencji, które w 10 przypadkach zakończyły się mandatami karnymi, a w pozostałych przypadkach udzielono kierowcom i pieszym pouczeń.
5) Inne. Za wykroczenia przeciwko: porządkowi i spokojowi publicznemu 7 osób pouczono, urządzeniom użytku publicznego 4 osoby pouczono, a 3 ukarano, 1 osobę pouczono i 1 ukarano za palenie tytoniu w miejscach zabronionych.
W dniu 15 października 2019 r. w autobusie ZKM doszło do awantury zakończonej bójką na ul. Dąbrowskiego. Do jednego poszkodowanego wezwano pogotowie ratunkowe, którego z urazem głowy zabrano do szpitala. Sprawę dalej prowadzi Policja.
W dniu 17 października ukarano mandatem kobietę, która publicznie w okolicy ul. Żwirki i Wigury załatwiała potrzebę fizjologiczną.
W dniu 18 października między godzinami 9.00 – 10.00 strażnicy nadzorowali przejazd pojazdów przez przejazd kolejowy na ul. Zbychowskiej w związku z uszkodzeniem rogatek. Dyżurny powiadomił nastawnię PKP i UM, po czym o godz. 10.00 usterkę usunięto.
Również w dniu 18 października wezwano pogotowie ratunkowe do starszego mężczyzny, który leżał z urazem głowy w okolicy ronda K6 (obok Dworca PKP). Mężczyznę zabrano do szpitala.
W dniu 19 października chuligani wrzucili do rzeki przenośną toaletę toy-toy w okolicy ul. Starowiejskiej. Powiadomiono służby komunalne.
 

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski

Źródło: sm.rumia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.