Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Rumia ponownie stała się stolicą gimnastyki artystycznej

Dodano: 2 lata temu Czytane: 943 Autor:

Zawodniczki z różnych stron Polski spotkały się w Rumi, by uczestniczyć w 10. edycji Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorek i Juniorek w Gimnastyce Artystycznej.

Rumia ponownie stała się stolicą gimnastyki artystycznej

Zawodniczki z różnych stron Polski spotkały się w Rumi, by uczestniczyć w 10. edycji Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorek i Juniorek w Gimnastyce Artystycznej. Wśród juniorek najlepsze okazały się gimnastyczki z Krakowa, natomiast w kategorii seniorek pierwsze miejsce zdobyły reprezentantki gdyńskiego klubu.
 

Popisy gimnastyczne z szarfą, obręczami i maczugami oraz efektowne układy choreograficzne stanowiły główne atrakcje odbywających się w miniony weekend zawodów (16-17 listopada). Mistrzostwa odbyły się w Rumi już po raz ósmy i ponownie zgromadziły na terenie MOSiR-u reprezentacje z całego kraju. Uczestniczki przyjechały m.in. z Poznania, Szczecina, Warszawy, Krakowa i Wrocławia.

Poziom tych mistrzostw był bardzo wysoki, startowało 89 zawodniczek z 19 klubów, co stanowi rekord pod względem liczby zaangażowanych klubów sportowych. Dziewczęta z Krakowa i Gdyni dominowały, choć świetnie przygotowane były także gimnastyczki ze Szczecina i Poznania. Te miasta to Polska czołówka, jeśli chodzi o tę dyscyplinę sportu – podkreśla Jolanta Król, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.

Drużynowe mistrzostwo Polski juniorek w tym roku zdobył zespół SGA Kraków. Drugie miejsce zajęły zawodniczki klubu KSGA Legion Warszawa, a stawkę zamknął UKS Irina Warszawa.

Z kolei wśród seniorek najlepsze okazały się reprezentantki sąsiedniej Gdyni – SGA Gdynia. Zaraz za nimi uplasowały się zawodniczki UKS Jantar Gdynia. Na trzecie miejsce zasłużyły seniorki z PTG Sokół Kraków.

Zawodom towarzyszyła nie tylko zdrowa sportowa rywalizacja, ale również wyjątkowa atmosfera. Wstęp na trybuny był wolny.

Dopingowanie w gimnastyce artystycznej ma bardzo specyficzny charakter, bardzo ujmujący. Do udanych występów zagrzewali zawodniczki trenerzy, bliscy i przyjaciele. Kibicowali też mieszkańcy, którzy przyszli, by podziwiać to widowisko. Tego typu zawody odbywają się w Rumi już od 18 lat, dlatego myślę, że śmiało można powiedzieć, że to jedna z naszych ulubionych dyscyplin sportu – przyznaje dyrektor MOSiR-u.

Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej Gdynia.

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodniczek. Podziękowania dla trenerek, choreografów i rodziców za wsparcie naszych podopiecznych, jak również naszego klubu przy organizacji tej imprezy. Wielkie podziękowanie również dla MOSiR Rumia za to, że od 10 lat wspólnie działamy na rzecz promocji naszej pięknej dyscypliny sportu – podsumowują współorganizatorzy.

Zdjęcia autorstwa Anny Górskiej dostępne są pod tym linkiem.


Gimnastyka artystyczna jest jedną z najbardziej efektownych dyscyplin sportowych. Zawodniczki indywidualnie lub zespołowo wykonują ćwiczenia z jednym lub kilkoma przyborami: piłką, wstążką, obręczą, skakanką, parą maczug lub układ taneczno-akrobatyczny bez przyborów. Sędziowie oceniają występy pod kątem równowagi, elastyczności, umiejętności posługiwania się przyborami oraz wartości artystycznej całego występu.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !