Dzisiaj jest: 6.12.2019, imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Bez nich organizacja miejskich imprez nie byłaby możliwa

Dodano: 2 tygodnie temu Czytane: 55 Autor:

Bez nich organizacja miejskich imprez nie byłaby możliwa

Koordynacja miejskich wydarzeń i obchodów, takich jak odbywające się niedawno Święto Niepodległości, to spore wyzwanie organizacyjne. W przypadku Rumi przygotowanie imprez niejednokrotnie nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc wolontariuszy. Właśnie dlatego władze miasta postanowiły podziękować aktywnej społecznie młodzieży.

Wręczanie flagietek i kotylionów uczestnikom obchodów, zabezpieczanie skrzyżowań i przejść dla pieszych czy też informowanie mieszkańców o przebiegu obchodów – między innymi takie zadania wzięli na siebie 11 listopada wolontariusze. Wszyscy są uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi, a ich opiekunem jest nauczycielka wychowania fizycznego Alina Treder. Ta sama młodzież pod koniec września pomagała w organizacji miejskich obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Uroczyste spotkanie, podczas którego wolontariusze zostali docenieni przez władze miasta, odbyło się 20 listopada na terenie ich szkoły. W podziękowaniu, oprócz specjalnych dyplomów, uczniowie ZSO otrzymali także zestawy miejskich gadżetów.

Bardzo się cieszę, że nasza młodzież tak chętnie angażuje się w życie miasta, po raz kolejny wykazując się wspaniałą postawą – powiedział Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi. – W życiu często unikamy słów, takich jak: dziękuję, przepraszam i proszę. Dlatego dziękuję za waszą pomoc i zaangażowanie. Proszę o więcej takich działań i jednocześnie przepraszam, jeśli podczas organizacji wydarzeń coś poszło nie tak – podsumował.

www.HurtowniaAnimatora.pl - - - Przygotuj się na Boże Narodzenie z Hurtownią Animatora ! Prezenty, Dekoracje Swiąteczne, Stroje Mikołaja i dużo... dużo... więcej... ! - - - www.HurtowniaAnimatora.pl