Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Zapraszamy na Jarmark Świąteczny w nowym wydaniu

Dodano: 2 lata temu Czytane: 628 Autor:

W wielu polskich domach świąteczne przygotowania trwają tygodniami.

Zapraszamy na Jarmark Świąteczny w nowym wydaniu

W wielu polskich domach świąteczne przygotowania trwają tygodniami. Nie inaczej jest w przypadku Jarmarku Świątecznego w Rumi, który już od czterech lat organizowany jest przez urząd miasta. Jakie atrakcje przygotowano w tym roku z myślą o mieszkańcach?

Nowa lokalizacja

Wydarzenie, które przez ostatnie trzy zimy gościło na placu przy skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego, tym razem zostanie zorganizowane przy Miejskim Domu Kultury w Rumi, na terenie parku Starowiejskiego. Pomiędzy siedzibą jednostki a sceną letnią będą rozciągać się świąteczne ozdoby, stoiska gastronomiczne oraz strefa z rękodziełem. Osoby odwiedzające jarmark będą więc mogły posmakować regionalnych przysmaków oraz zakupić wyjątkowe ozdoby czy prezenty.

Bez tego filmu nie ma świąt

Jarmark rozpocznie się w piątek 13 grudnia o godzinie 17:00, a zakończy w niedzielę 15 grudnia o godzinie 20:00. W programie przewidziano między innymi przejazd świętego Mikołaja psim zaprzęgiem, występy w wykonaniu lokalnych artystów, zabawy i animacje dla dzieci, a także projekcję filmu „Kevin sam w domu” na dużym ekranie. Dodatkową atrakcją będą świąteczne iluminacje oraz okolicznościowe ozdoby.

Bogaty asortyment

Drewniane choinki i bałwanki, ręcznie przygotowywane bombki, szydełkowane maskotki, świąteczne stroiki czy świeczki wykonywane metodą decoupage – między innymi takie artykuły będzie można zakupić w strefie z rękodziełem, współtworzonej przez kilkanaście stoisk.

Różnorodne menu

Z kolei w strefie gastronomicznej czekać będą między innymi pierogi, bigos, barszcz czerwony, kwaśnica, gofry, gorąca czekolada, grzane wino, grillowany ser czy chleb ze smalcem. Możliwa będzie zarówno konsumpcja na miejscu, jak i zakup pakowanych produktów.

Coraz bliżej święta

Głównym celem jarmarku jest wprowadzenie w mieście świątecznej atmosfery, jak również promocja regionalnych wyrobów, a także przedmiotów użytkowych i ozdobnych o charakterze bożonarodzeniowym. Organizatorem wydarzenia jest urząd miasta. Wstęp wolny, wystawcy co roku są wyłaniani podczas listopadowego naboru.


Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl