Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Przedszkolaki z „Iskierki” wiedzą, jak zachować się na jezdni

Dodano: 2 lata temu Czytane: 617 Autor:

„Koła stop, robisz krok” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja edukacyjna, której celem jest zwiększanie bezpieczeństwa na polskich drogach, a zwłaszcza przejściach dla pieszych.

Przedszkolaki z „Iskierki” wiedzą, jak zachować się na jezdni

„Koła stop, robisz krok” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja edukacyjna, której celem jest zwiększanie bezpieczeństwa na polskich drogach, a zwłaszcza przejściach dla pieszych. Najlepsze w propagowaniu bezpieczeństwa okazały się przedszkolaki z Rumi.
 

Statystyki są niepokojące. Od kilku lat rośnie liczba wypadków, do których dochodzi w teoretycznie bezpiecznych miejscach, czyli na przejściach dla pieszych. W sytuacji, gdy drogi stają się zabójczo niebezpieczne, a nie widać poprawy w zachowaniu kierowców, potrzebna jest mobilizacja i obrona pieszych.
 

Właśnie dlatego powstała akcja edukacyjna „Koła stop, robisz krok”, która zwraca uwagę pieszych na konieczność upewniania się o swoim bezpieczeństwie, zanim postawi się pierwszy krok na „zebrze”. Niezależnie, czy jest to przejście z sygnalizacją, czy bez.

W ramach projektu, skierowanego przede wszystkim do przedszkolaków oraz ich opiekunów, należy m.in. przećwiczyć przechodzenie przez przejścia dla pieszych, odwiedzić „miasteczko drogowe”, przygotować piosenkę z układem choreograficznym, a także wykonać prace artystyczne, które wytłumaczą rodzeństwu, rodzicom i dziadkom, czym jest nawyk upewniania się.
 

Spośród około 100 podmiotów, które uczestniczyły w akcji, pierwsze miejsce zdobyła grupa „Ogniki” z przedszkola „Iskierka” w Rumi. Dzieci oraz wychowawcy zostali nagrodzeni za stworzenie filmowego instruktażu o korytarzu życia.
 

Z tej okazji 19 grudnia przedstawiciele organizacji Autochodzik odwiedzili przedszkole, by przekazać wyjątkowy ambulans oraz zestaw do nauki zasad przechodzenia przez jezdnię. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele władz miasta: przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki oraz przewodnicząca Komisji Kultury Lucyna Miotk, którzy sprezentowali przedszkolakom rowerowe gadżety.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !