Dzisiaj jest: 22.2.2020, imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

Młodzi artyści otrzymali stypendia

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 232 Autor:

Młodzi artyści otrzymali stypendia

Dziewięciu młodych rumian zostało nagrodzonych za wybitne osiągnięcia artystyczne. Granty, w postaci stypendiów, wręczyli laureatom wiceburmistrz Piotr Wittbrodt oraz przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki.

Uroczystość odbyła się w miniony czwartek (19 grudnia) na terenie Miejskiego Domu Kultury w Rumi. Główną częścią spotkania było przyznanie grantów za tegoroczne osiągnięcia artystyczne.

Kultura jest czymś, co nie przemija i zostawia ślad już na zawsze, dlatego śmiało można powiedzieć, że wasze prace stanowią twórczy dorobek miasta i regionu – powiedział Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi. – Gratuluję wam pasji, a rodzicom i opiekunom dziękuję za to, że na co dzień was wspierają. Mam nadzieję, że te nagrody finansowe będą motywacją do dalszej pracy i sukcesów – dodał.

Łączna pula nagród finansowych wyniosła ponad 8 tysięcy złotych, a ich wysokość wahała się od 500 do 1500 złotych. Po oficjalnym wręczeniu stypendiów wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia, a goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

Stypendia artystyczne otrzymali:

1. Julia Majewska – w kategorii muzyka i śpiew
2. Alicja Liss – w kategorii sztuk plastycznych
3. Aurelia Skowrońska – w kategorii muzyka i śpiew
4. Oliwia Helbik – w kategorii sztuk plastycznych
5. Katarzyna De Laval – w kategorii sztuk plastycznych
6. Daria Pisarska – w kategorii sztuk plastycznych
7. Maciej Łach – w kategorii sztuk plastycznych
8. Weronika Przychodzeń – w kategorii muzyka i śpiew
9. Michał Bach – w kategorii muzyka i śpiew

UWAGA ! - Ostrzegamy przed oszustami działającymi metodą tzw. na policjanta. Apelujemy aby nie przekazywać pieniędzy obcym osobom i dzwonić pod numer 112 !