Dzisiaj jest: 21.6.2021, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Reklama:

Młodzi artyści otrzymali stypendia

Dodano: rok temu Czytane: 466 Autor:

Dziewięciu młodych rumian zostało nagrodzonych za wybitne osiągnięcia artystyczne. Granty, w postaci stypendiów, wręczyli laureatom wiceburmistrz Piotr Wittbrodt oraz przewodniczący rady miejskiej ...

Młodzi artyści otrzymali stypendia

Dziewięciu młodych rumian zostało nagrodzonych za wybitne osiągnięcia artystyczne. Granty, w postaci stypendiów, wręczyli laureatom wiceburmistrz Piotr Wittbrodt oraz przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki.
 

Uroczystość odbyła się w miniony czwartek (19 grudnia) na terenie Miejskiego Domu Kultury w Rumi. Główną częścią spotkania było przyznanie grantów za tegoroczne osiągnięcia artystyczne.

Kultura jest czymś, co nie przemija i zostawia ślad już na zawsze, dlatego śmiało można powiedzieć, że wasze prace stanowią twórczy dorobek miasta i regionu – powiedział Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi. – Gratuluję wam pasji, a rodzicom i opiekunom dziękuję za to, że na co dzień was wspierają. Mam nadzieję, że te nagrody finansowe będą motywacją do dalszej pracy i sukcesów – dodał.

Łączna pula nagród finansowych wyniosła ponad 8 tysięcy złotych, a ich wysokość wahała się od 500 do 1500 złotych. Po oficjalnym wręczeniu stypendiów wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia, a goście zostali zaproszeni na poczęstunek.
 

Stypendia artystyczne otrzymali:

1. Julia Majewska – w kategorii muzyka i śpiew
2. Alicja Liss – w kategorii sztuk plastycznych
3. Aurelia Skowrońska – w kategorii muzyka i śpiew
4. Oliwia Helbik – w kategorii sztuk plastycznych
5. Katarzyna De Laval – w kategorii sztuk plastycznych
6. Daria Pisarska – w kategorii sztuk plastycznych
7. Maciej Łach – w kategorii sztuk plastycznych
8. Weronika Przychodzeń – w kategorii muzyka i śpiew
9. Michał Bach – w kategorii muzyka i śpiew

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Sprawdź! Jak załatwić w Rumi sprawy urzędowe w dobie pandemii