Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Koncertowo rozpoczęli nowy rok

Dodano: 2 lata temu Czytane: 397 Autor:

Za nami dwa noworoczne koncerty, podczas których mieszkańcy Rumi mogli nie tylko wysłuchać polskich kolęd i świątecznych utworów z całego świata, ale i podziwiać efektowne układy choreograficzne.

Koncertowo rozpoczęli nowy rok

Za nami dwa noworoczne koncerty, podczas których mieszkańcy Rumi mogli nie tylko wysłuchać polskich kolęd i świątecznych utworów z całego świata, ale i podziwiać efektowne układy choreograficzne. Oba bezpłatne wydarzenia odbywały się w miniony weekend.


Białoruski akcent

Pierwszym krokiem do muzycznego wejścia w nowy rok był koncert noworoczny w wykonaniu polskich i białoruskich artystów. Odbywający się w sobotni wieczór (4 stycznia) występ zgromadził w hali MOSiR liczną publiczność.

Imprezę prowadziła Karolina Szczepańska ze Szkoły Muzycznej Yamaha, a na scenie pojawili się wychowankowie Międzynarodowej Szkoły Tańca i Studia Wokalnego School Stars z Polski i Białorusi oraz podopieczni Show Ballet Sensation. Rumianie mogli kojarzyć część artystów z Festiwalu Kultury Białoruskiej, który co roku odbywa się w hali MOSiR i cieszy się dużym zainteresowaniem.

W programie wydarzenia znalazły się występy wokalne i taneczne, a także utwory o tematyce świątecznej oraz popularne szlagiery. Nie zabrakło hitów, takich jak: „Snow Queen”, „Gdy Gwiazdka”, „Winter Time”, „Jedziemy autostopem”, czy „King of the Jungle”. Wydarzeniu towarzyszyła radosna i odświętna atmosfera. Wstęp na koncert był bezpłatny, a gospodarzem imprezy był MOSiR Rumia.


Kolędy i musicalowe hity

Zwieńczeniem muzycznego wejścia w 2020 rok był niedzielny (5 stycznia) koncert świąteczno-noworoczny, który przyciągnął tłumy mieszkańców do Kościoła pw. św. Józefa i św. Judy Tadeusza Rumi.

Repertuar obfitował w polskie kolędy oraz znane na całym świecie piosenki świąteczne i musicalowe. Wybrzmiały m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem, „White Christmas” i „Winter wonderland”, a także utwory z musicali „Jesus Christ Superstar” czy „Upiór w operze”. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym wydarzenia był pochodzący z Rumi tenor Opery Krakowskiej – Marek Gerwatowski.
 

Piękny śpiew artystów oraz imponująca gra instrumentalistów porwały publiczność, która tego wieczoru wypełniła kościół po brzegi – podkreśla Marek Gerwatowski. – Dziękuję artystom za piękny koncert i za cudowną energię podczas prób i koncertu. Natomiast publiczności dziękuję za stworzenie magicznej atmosfery. Podziękowania należą się także osobom, bez których wsparcia ten koncert nie mógłby się odbyć – dodał dyrektor artystyczny wydarzenia.


Podczas koncertu wystąpili: Sonia Warzyńska-Dettlaff – sopran, Agata Flondro – mezzosopran, Kamil Pękala – baryton oraz Marek Gerwatowski – tenor. W koncercie wzięli także udział artyści związani z miastem: Zespół Śpiewaczy św. Cecylia oraz Chór Dziecięcy z Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej pod dyrekcją dyrygenta Krzysztofa Brzozowskiego. Wszystkim wykonawcom towarzyszyli instrumentaliści: pianista Łukasz Jankowski, klarnecista Dawid Głowacki oraz perkusista Tomasz Skrętkowski.

Wydarzenie odbyło się w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych, wstęp był wolny. Organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Wejherowie, parafia pw. św. Józefa i św. Judy Tadeusza Rumi, Stowarzyszenie Zespół Śpiewaczy św. Cecylia z Rumi oraz Rumskie Spotkania Muzyczne. Partnerzy: Urząd Miasta Rumi, Miejski Dom Kultury w Rumi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi. Sponsorzy: OPEC Gdynia, PEWIK Gdynia i Port Rumia – Centrum Handlowe Auchan. Patroni medialni: Twoja Telewizja Morska, Norda FM, Nadmorski24.pl oraz Gwe24.pl.
 

Autorami zdjęć są Dorota Korbut (MOSiR Rumia) oraz MMK Fotografia.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl