Dzisiaj jest: 24.9.2021, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Reklama:

Odyseusze w akcji

Dodano: 2 lata temu Czytane: 444 Autor:

Na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi swoje umiejętności zaprezentowały drużyny, które uczestniczyły w międzynarodowym drużynowym konkursie „Odyseja Umysłu”.

Odyseusze w akcji

Na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi swoje umiejętności zaprezentowały drużyny, które uczestniczyły w międzynarodowym drużynowym konkursie „Odyseja Umysłu”. Pojawiły się zespoły ze szkół w Rumi: Ekologicznej Szkoły Społecznej, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz z Wejherowa. 
 

Publiczność zgromadzona na hali mogła zobaczyć jak wyglądały prezentacje, które zostały zaprezentowane na Finałach Ogólnopolskich. W wydarzeniu wziął udział zastępca burmistrza Rumi Piotr Wittbrodt. 
 

Odyseja, czyli jak rozwiązywać problemy

Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu. Każdego roku bierze w nim udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Młodzi „Odyseusze” pracują w drużynach, które reprezentują szkoły lub inne placówki edukacyjne i zazwyczaj liczą od 5 do 7 osób. 

Konkurs polega na twórczym rozwiązywaniu zagadnień. Organizatorzy każdego roku publikują pięć przykładowych problemów do rozwiązania. Drużyna wybiera jeden z nich, po czym przez kilka miesięcy samodzielnie projektuje, przygotowuje i udoskonala jego rozwiązanie. 

Następnie wspólnie decydują jak to, co w ich pomysłach najlepsze, połączyć w 8-minutową prezentację, którą na wiosnę przedstawią sędziom oraz publiczności. Te grupy, które w poszczególnych kategoriach uzyskają najlepsze wyniki w Eliminacjach Regionalnych, awansują do Finału Ogólnopolskiego. Jego laureaci mogą z kolei reprezentować Polskę na Finałach Światowych w Stanach Zjednoczonych.

Staramy się zarazić Odyseją Umysłu także nauczycieli oraz uczniów innych szkół. Cieszymy się, że chętnych z roku na rok jest coraz więcej. Być może w przyszłości uda się przeprowadzić w naszym mieście eliminacje regionalne - mówi Mariola Jurkiewicz, trener Odysei Umysłu i nauczyciel Ekologicznej Szkoły Społecznej. 

Rumianie najlepsi w Polsce 

Hanna, Julia, Lena, Natalia, Hubert i Kordian, uczniowie Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi, zostali mistrzami Polski międzynarodowego drużynowego konkursu „Odyseja umysłu”. Wygrana w Polsce dała im prawo uczestnictwa w Finałach Światowych, które odbędą się między 21 a 26 maja w Michigan State University, East Lansing w Stanach Zjednoczonych.

Udział w Odysei rozwija uczestników, zmienia ich sposób patrzenia na świat i myślenia o nim. Stają się oni bardziej twórczy i otwarci, a problemy traktują jak zadania, które należy rozwiązać. Wielu moich absolwentów, dawnych Odyseuszy odnosi dzisiaj znaczące sukcesy na międzynarodowych uczelniach, dzięki nabytym doświadczeniom stali się mądrymi i światłymi ludźmi - dodaje Mariola Jurkiewicz. 

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Bezpieczna Rumia nr 41 - Budżet Obywatelski - Zagłosuj za Twoim Bezpieczeństwem !