Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

Rumscy harcerze wygrali turniej musztry

Dodano: 2 lata temu Czytane: 488 Autor:

W sobotę 11 maja w Gdańsku odbyła się „Harcerska Gra Miejska” – największa od lat zbiórka drużyn harcerek i harcerzy Okręgu Pomorskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Rumscy harcerze wygrali turniej musztry

W sobotę 11 maja w Gdańsku odbyła się „Harcerska Gra Miejska” – największa od lat zbiórka drużyn harcerek i harcerzy Okręgu Pomorskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Wzięło w niej udział ponad 1000 osób zrzeszonych w blisko 60 drużynach z terenu całego Trójmiasta oraz m.in. Pruszcza Gdańskiego, Kartuz, Kościerzyny, Bytowa, Gniewu, Wejherowa, Rumi i Redy. Mecenasem Głównym zadania była Grupa ENERGA, która wspierała realizację projektu w ramach realizacji Strategii CSR – społecznej odpowiedzialności biznesu.
 

W godzinach porannych od 8.00 do 11.00 ponad 100 patroli harcerskich ZHR poszukiwało na terenie centrum miasta Gdańska 50 miejsc z informacjami o Żołnierzach Niezłomnych z kodami QR, które pozwalały „rekrutować” znalezioną postać do swojego oddziału z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Wykonując szereg dodatkowych zadań z wykorzystaniem technik harcerskich, każdy patrol gromadził punkty, które w ostatecznym rozrachunku wyłoniły zwycięzców – 91. Gdańską Drużynę Harcerzy.
 

Następnie drużyny wzięły udział w uroczystej mszy świętej w Bazylice Mariackiej pod przewodnictwem bskupa Zbigniewa Zielińskiego. Po niej nastąpił uroczysty przemarsz drużyn z Długiego Targu do Muzeum II Wojny Światowej. Tam zaprezentowano umiejętności harcerskie dla mieszkańców i uczestników gry. Była to pierwsza pomoc, orientacja w terenie, zajęcia manualne, a także pokazy harcerskiej musztry paradnej. Turniej wygrała 7. Rumska Drużyna Harcerzy. Aktywni uczestnicy pokazów zostali nagrodzeni upominkami.

Okręg Pomorski ZHR jest oddziałem Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej na terenie województwa pomorskiego. Zrzesza ponad 2000 zuchów, harcerek i harcerzy oraz wędrowniczek i wędrowników.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.