Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Wernisaż wystawy malarstwa online

Dodano: 2 lata temu Czytane: 391 Autor:

W najbliższą sobotę Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Trockiego.

Wernisaż wystawy malarstwa online

W najbliższą sobotę Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Trockiego. Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem internetu. Będzie dostępne w formie video na profilu facebookowym i na kanale Youtube rumskiej placówki kulturalnej.
 

Taką formułę wymuszają nałożone w trakcie walki z koronawirusem ograniczenia – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK w Rumi.


Tadeusz Trocki, którego wernisaż wystawy dostępny będzie online, malarstwem zajmuje się od niemal 40 lat. Tematem jego prac jest szeroko rozumiany pejzaż i architektura, szczególnie Kaszub. Formuła wernisażu nie będzie odbiegać od tej, do której przyzwyczaili się bywalcy Dworku pod Lipami. Spotkanie z artystą poprowadzi Agnieszka Skawińska, a w części artystycznej wystąpi aktorka scen muzycznych – Agnieszka Babicz.
 

Publiczność, która zwykle licznie gromadzi się w rumskim MDK-u, tym razem została zaproszona przed ekrany komputerów. Wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Trockiego online odbędzie się w sobotę 18 kwietnia o godzinie 18.00.
 

Tadeusz Trocki o sobie: Jestem od urodzenia mieszkańcem Wejherowa (mogę z dumą powiedzieć, że z dziada pradziada). Szkicowanie, malowanie jest moim ulubionym zajęciem od najmłodszych lat. Poważnie malarstwem, chociaż hobbistycznie, zacząłem się zajmować w latach 80. Moimi przewodnikami po świecie malarstwa początkowo była mgr sztuki Alicja Marchlewska, mgr sztuki Zygmunt Leśniowski (szkoła podstawowa) oraz malarz praktyk Stefan Lewiński z Redy. Obrazy swoje wykonuję głównie w technice olejnej, ale także akwareli. Tematami moich prac najczęściej jest szeroko rozumiany pejzaż, w tym architektura, marynistyka i konie. Mam na swoim koncie ok. 26 wystaw indywidualnych i ponad 30 zbiorowych. Jestem założycielem Klubu Plastyków przy ZK-P w Wejherowie 1999-2006 r. oraz Stowarzyszenia Plastyków działającego przy ZK-P w Wejherowie od 2007 r. im. Stefana Lewińskiego. Jestem członkiem Związku Artystów Plastyków w Poznaniu i Stowarzyszenia Plastyków przy ZK-P w Wejherowie im. S. Lewińskiego.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !