Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Beata Kozidrak z orkiestrą otworzą tegoroczny „Lipiec w Rumi”

Dodano: 2 lata temu Czytane: 382 Autor:

Beata Kozidrak z orkiestrą otworzą tegoroczny „Lipiec w Rumi”

Muzycznego otwarcia cyklu „Lipiec w Rumi” dokona Beata Kozidrak wspólnie z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, w skład której wchodzi: 45 instrumentalistów, 40 chórzystów oraz 4 wokalistów. Artyści wystąpią 12 lipca o godzinie 20:30 na terenie boiska wielofunkcyjnego Salos przy ulicy Bukowej 7. Wstęp wolny.

W pierwszej części koncertu, za sprawą Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod batutą dyrygenta Przemysława Pasternaka, wybrzmią hity znane z kultowych produkcji filmowych oraz największe przeboje muzyki rozrywkowej.

Brzmienia klasycznych instrumentów muzycznych oraz głosy wyjątkowych wokalistów przeniosą publiczność między innymi do uniwersum „Gwiezdnych wojen” i „Parku Jurajskiego”, a także przypomną wszystkim zakończenie filmu „Gladiator”. Nie zabraknie też utworów pokroju „Y.M.C.A.” Village People czy „Shallow” Lady Gagi.

Gwiazdą wieczoru będzie Beata Kozidrak, która w drugiej części koncertu, wspólnie z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, wykona swoje największe przeboje. Fani wokalistki zespołu Bajm będą mogli usłyszeć utwory takie jak: „Biała armia”, „Co mi Panie dasz” i „Ta sama chwila”.

Jest to trzecia edycja wakacyjnego cyklu „Lipiec w Rumi”, którego inicjatorem jest burmistrz Michał Pasieczny. Wydarzenie po raz pierwszy zostało zorganizowane w 2017 roku. Od tego czasu, w ramach cyklu, w Rumi pojawili się między innymi: Kamil Bednarek, Monika Lewczuk, Ewa Chodakowska, Marcin Gortat, Ewa Farna oraz zespół Pectus.

UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.