Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Sukces wirtualnej akcji Rumskiej Stacji Kultura !

Dodano: rok temu Czytane: 527 Autor:

Zaproponowana przez rumską bibliotekę wirtualna zabawa w #podajksiążkę spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem w całym kraju.

Sukces wirtualnej akcji Rumskiej Stacji Kultura !

Zaproponowana przez rumską bibliotekę wirtualna zabawa w #podajksiążkę spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem w całym kraju. Do tej pory dwie edycje akcji zgromadziły około 100 uczestników. Do akcji dołączył nawet znany piłkarz Artur Boruc!
 

Czytelnicza zabawa polegała na nagraniu filmiku, w którym przekazywana była książka z prawej do lewej strony, a następnie przesłanie go do biblioteki. Premiera materiału filmowego, w którym udział wzięło ponad 40 osób z całej Polski, odbyła się w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (8 maja) i tym samym uroczyście zainaugurowała Tydzień Bibliotek 2020.
 

Do czytelniczej akcji przystąpiły bibliotekarki i bibliotekarze, blogerki i blogerzy, czytelniczki i czytelnicy z różnych zakątków kraju. Biblioteki również pozytywnie odpowiadały na zaproszenie rumskich bibliotekarzy, często proponując swoją wersję zabawy. Zainteresowanie wciąż rośnie, a informacja o inicjatywie dociera do coraz to nowych odbiorców i twórców, dlatego Stacja Kultura postanowiła przedłużyć akcję i zachęcała do przesyłania kolejnych materiałów.
 

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. W kolejnej odsłonie zabawy wzięło udział 51 osób. W piątek 15 maja, na zakończenie Tygodnia Bibliotek 2020, książki ponownie połączyły ludzi!
 

Stacja Kultura dziękuje za tak liczny odzew, ogromne zaangażowanie i zaprasza do oglądania filmu na swoim Facebooku oraz Instagramie.
 

Inspiracją była akcja #roślinyłącząludzi, której autorem jest Ulubiony Ogrodnik.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl