Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Kolejne środki unijne trafią do Rumi

Dodano: rok temu Czytane: 506 Autor:

Formalnościom stało się zadość.

Kolejne środki unijne trafią do Rumi
Formalnościom stało się zadość. Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, wicemarszałek Wiesław Byczkowski oraz prezes Rumia Invest Park Agnieszka Rodak podpisali umowę, dzięki której spółka otrzyma prawie 6,5 mln zł na kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych. Wszystko po to, by przyciągnąć do Rumi kolejnych inwestorów.

Konkurs na dofinansowanie został przeprowadzony pod szyldem Invest in Pomerania, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, a jego celem jest wsparcie podmiotów o największym potencjale inwestycyjnym. 

Zaproponowany przez spółkę Rumia Invest Park projekt uzbrojenia terenów położonych w północnej części miasta uzyskał najlepszą ocenę i znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu. W ramach projektu ma powstać m.in. hala magazynowo-produkcyjna, plac manewrowo-postojowy, droga wewnętrzna, oświetlenie oraz infrastruktura doprowadzająca media. 

Uroczyste podpisanie umowy na przekazanie środków finansowych odbyło się w środę (1 lipca) na terenie firmy CORLEONIS, czyli jednego z przedsiębiorstw, które będzie uczestniczyć w dofinansowanym projekcie. Wśród gości nie zabrakło burmistrza miasta Michała Pasiecznego oraz przedsiębiorców, którzy będą objęci projektem, już prowadzą swoją działalność na terenach inwestycyjnych lub planują ją rozpocząć w przyszłości. 

Planowana inwestycja ma się zakończyć najpóźniej 30 czerwca 2022 roku. Całkowita wartość przedsięwzięcia to ponad 22 mln zł, z czego prawie 6,5 mln zł (35%) będzie stanowić zdobyte w konkursie dofinansowanie.

Warto wspomnieć, że w czerwcu 2019 roku rozpoczęła się budowa odcinka ulicy Kazimierskiej, który na wysokości ogrodów działkowych zostanie włączony w ulicę Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego. Projekt zakłada również m.in. przedłużenie tamtejszej ścieżki rowerowej. 
 
Spółka Rumia Invest Park, będąca w stu procentach własnością gminy, powstała w 2017 roku, by zapewnić miastu ciągły i stabilny rozwój. Dzięki tej działalności do kasy miasta miały wpływać kolejne podatki z nowych inwestycji, a docelowo pozyskane w ten sposób pieniądze zostałyby wykorzystane z myślą o mieszkańcach. Plan ten powoli staje się rzeczywistością.

Jeszcze do niedawna w zasobach spółki znajdowało się około 26 hektarów przeznaczonych na sprzedaż terenów inwestycyjnych, zlokalizowanych przy ulicy Kazimierskiej oraz Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego. Obecnie do dyspozycji inwestorów pozostało mniej więcej 10 hektarów. Komercjalizacja tego obszaru postępuje bardzo dynamicznie, a podejmowane przez pracowników spółki wysiłki przynoszą pierwsze efekty w postaci podpisanych umów przedwstępnych oraz rozwoju sieci dróg w terenach przemysłowych.
Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl