Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Chce ustanowić rekord Guinnessa, by wspomóc Dom Samotnej Matki

Dodano: rok temu Czytane: 331 Autor:

Aż 7 rzek, 11 województw i 2049 kilometrów – tak wygląda trasa kajakowej wyprawy Jacka Pałubickiego, który chce w ten sposób zebrać środki finansowe na remont Domu Samotnej Matki w Gdańsku.

Chce ustanowić rekord Guinnessa, by wspomóc Dom Samotnej Matki

Aż 7 rzek, 11 województw i 2049 kilometrów – tak wygląda trasa kajakowej wyprawy Jacka Pałubickiego, który chce w ten sposób zebrać środki finansowe na remont Domu Samotnej Matki w Gdańsku. Podróż mieszkańca Rumi rozpoczęła się 13 lipca na terenie Nadleśnictwa Woziwoda, gdzie pomyślnych wiatrów życzył mu wiceburmistrz Piotr Wittbrodt.
 

Pochodzący z Rumi podróżnik na co dzień studiuje prawo i kryminologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jest wieloletnim uczestnikiem Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. W wolnych chwilach przemierza Polskę – pieszo oraz na rowerze.
 

Tym razem rumianin chce spróbować swoich sił na wodzie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie drugą osobą w historii, która przepłynie kajakiem Wartę pod prąd oraz pierwszą, która połączy to w jednej wyprawie z przepłynięciem prawie całej Wisły. Samodzielne pokonanie ponad 2000 kilometrów, w tym regularne przełamywanie silnego nurtu rzeki, to jednak ogromny wysiłek fizyczny. Ta ciągła próba siły mięśni i hartu ducha potrwa co najmniej kilka tygodni – tyle ma zająć Jackowi Pałubickiemu dotarcie do celu.
 


 

Motywacją dla podróżnika nie jest jednak zapisanie się w Księdze Rekordów Guinnessa, a rozpropagowanie zbiórki pieniędzy na rzecz Domu Samotnej Matki w gdańskim Matemblewie, który zapewnia wielu kobietom pomoc bytową, psychologiczną, a także perspektywę zawodową i bezpieczeństwo. Jak podkreśla rumianin, poprzez swój wysiłek chce umożliwić poprawienie warunków życia mam oraz dzieci stawiających swoje pierwsze kroki. Zbiórkę można wesprzeć na stronie internetowej Caritasu Archidiecezji Gdańskiej.
 

Jestem pełen podziwu dla inicjatywy podjętej przez pana Jacka. Trzymam kciuki za powodzenie całej wyprawy i oczywiście widzimy się na mecie – powiedział Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi.

Codzienne relacje z eskapady, która została objęta honorowym patronatem burmistrza Michała Pasiecznego, można śledzić na facebookowym profilu – Na otwartym nurcie.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !