Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Zagraj w mobilną grę i odkryj Kaszubski Skarb ukryty w Rumi!

Dodano: rok temu Czytane: 448 Autor:

Dawno, dawno temu z Pucka wypłynął wielki drewniany żaglowiec, ze wspaniałym skarbem na pokładzie.

Zagraj w mobilną grę i odkryj Kaszubski Skarb ukryty w Rumi!

Dawno, dawno temu z Pucka wypłynął wielki drewniany żaglowiec, ze wspaniałym skarbem na pokładzie. Niestety, zanim statek zdążył opuścić Zatokę Pucką, został napadnięty przez piratów. Dowódcą tych rozbójników był postrach Bałtyku, zbój rodem z Kaszub – Remus, który pochwycił skarb, spuścił cichcem szalupę i uciekł. Pościg za Remusem doprowadził do spokojnego miasta o nazwie Rumia…
 

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza rodziny z dziećmi (6-13 lat) do udziału w mobilnej grze miejskiej, w której rodzinne drużyny wcielą się w poszukiwaczy skarbu. Młodzi tropiciele i tropicielki z pomocą dorosłych przemierzą Rumię, spotykając po drodze fantastyczne istoty i wykonując różne zadania. Pani Ola, która wraz z 9-letnim synem zgłosiła się do udziału w testowaniu gry w terenie, mówi: „Miło zaskoczył mnie entuzjazm, z jakim Młody podszedł do zadania, chociaż na początku zupełnie nie wiedział, dlaczego w tych podchodach nikt nie zostawiał znaków i śladów w rzeczywistości, tylko w necie. Jak zaczęliśmy się rozkręcać, to okazało się, że to niestety koniec testowej wersji... Niecierpliwie czekamy na pełną wersję gry”! Pierwsi testerzy i testerki uznali, że gra może zainteresować zarówno dzieci, jak i opiekunów – o czym świadczą słowa pani Pauliny: „Przyjdę zagrać, bo jestem strasznie ciekawa, co będzie dalej”.
 

Gra będzie udostępniona od 13 sierpnia 2020 roku. Kod wejścia do gry będzie można uzyskać od godziny 12:00 na facebook.com/StacjaKulturaRumia oraz bibliotekarumia.pl, a także osobiście w Stacji Kultura. Aby zagrać, potrzebny jest smartfon z darmową aplikacją Action Track. Fabuła gry zanurzona jest w świecie kaszubskich stworów opisanych w „Kaszubajkach” – opowieściach dla dzieci opublikowanych przez bibliotekę. Kolejne punkty gry zlokalizowane są na trasie długości około 3 km, a czas potrzebny na ukończenie gry wynosi 30-60 minut, w zależności od wieku uczestników i tempa poruszania się.
 

Gra będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych do końca 2020 roku.
 

Gra „Kaszubski Skarb” została zrealizowana w ramach projektu „Od baśni do fantasy”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla Książki.  
 

Zdjęcia: Aga Doborzyńska

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl