Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

Ze ściętych drzew stworzyli nowych mieszkańców parku

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1094 Autor:

Już niedługo w rumskim parku Żelewskiego pojawią się nietypowe ozdoby. Spacerując po alejkach będzie można spotkać między innymi wilki, orła, sowy, wiewiórkę, jeże, dzika oraz niedźwiedzie.

Ze ściętych drzew stworzyli nowych mieszkańców parku

Już niedługo w rumskim parku Żelewskiego pojawią się nietypowe ozdoby. Spacerując po alejkach będzie można spotkać między innymi wilki, orła, sowy, wiewiórkę, jeże, dzika oraz niedźwiedzie. Ozdobne zwierzęta stanowią efekt rzeźbiarskiego pleneru, który odbywał się w minionym tygodniu.
 

Organizacja przedsięwzięcia była pomysłem radnej Teresy Jałochy, przewodniczącej Komisji Kultury poprzedniej kadencji. Prace nad rzeźbami trwały od środy do piątku (22-24 maja). Obróbki drzew, których wycinka była konieczna ze względu na remont bieżni przy stadionie MOSiR, podjęło się sześcioro rzeźbiarzy.

Pomysł pojawił się już jakiś czas temu, a teraz udało się go zrealizować. Obecnie rzeźby są konserwowane i najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu na stałe zamieszkają w parku – mówi Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi. – Park Żelewskiego to płuca dzielnicy, w której mieszka około 30% mieszkańców całego miasta. Inwestujemy więc po to, by spędzanie tu czasu z rodziną było jeszcze przyjemniejsze – podsumowuje.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.