Dzisiaj jest: 21.9.2021, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Zbliża się patriotyczna zbiórka krwi w Rumi

Dodano: rok temu Czytane: 284 Autor:

Zbliża się patriotyczna zbiórka krwi w Rumi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku oraz burmistrz Rumi Michał Pasieczny zapraszają potencjalnych dawców krwi do udziału w akcji, która odbędzie się w sobotę 19 września na parkingu MOSiR-u (ul. Mickiewicza 49). Na miejscu czekać będą mobilne punkty poboru krwi – tzw. krwiobusy. Hasło zbiórki „Bądź patriotą w czasie pokoju, oddaj krew” nawiązuje do obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Epidemia wymusiła szczególne środki ostrożności, dlatego nadal obowiązują wyłącznie telefoniczne zapisy pod numerem 58 679 65 71 (telefon czynny w godzinach: pon. 9:00-17:00; wt.-pt. 7:30-15:30). Każdemu potencjalnemu dawcy zostanie również zmierzona temperatura. Ponadto uczestnicy są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa.

Zazwyczaj nasze miejskie zbiórki krwi odbywają się na terenie przychodni lub szkoły, jednak tym razem, ze względu na epidemię, raz jeszcze zapraszamy honorowych dawców do zaparkowanych pod MOSiR-em krwiobusów – zachęca wiceburmistrz Ariel Sinicki, inicjator akcji. – Na nasz ostatni apel odpowiedziało blisko 90 mieszkańców Rumi i okolic. Mam nadzieję, że tym razem frekwencja będzie równie wysoka – podkreśla.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Michała Pasiecznego. Będzie to trzecia i zarazem ostatnia z tegorocznych miejskich zbiórek krwi.

Wszyscy honorowi dawcy, w podziękowaniu za udział w akcji, oprócz standardowych zestawów podarunkowych od RCKiK otrzymają również miejskie gadżety.

Ze względów organizacyjnych tego dnia parking MOSiR-u będzie nieczynny do godziny 15:00.

Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl