Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Rumia stawia na nowoczesne oświetlenie

Dodano: rok temu Czytane: 425 Autor:

Jeszcze w tym roku przy co najmniej 20 przejściach dla pieszych w Rumi pojawi się nowoczesne oświetlenie.

Rumia stawia na nowoczesne oświetlenie

Jeszcze w tym roku przy co najmniej 20 przejściach dla pieszych w Rumi pojawi się nowoczesne oświetlenie. Inwestycje, dzięki którym na ulicach miasta będzie jaśniej i bezpieczniej, zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Bezpieczeństwo – wspólna sprawa

W ramach jednego ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego doświetlonych zostanie 15 przejść dla pieszych. Mieszkańcy będący autorami wniosków, po konsultacji ze strażą miejską i pracownikami urzędu, wybrali do doświetlenia pasy zlokalizowane na: ul. Dąbrowskiego 14D/16, ul. Dąbrowskiego 21/22, ul. Dębogórskiej 29, ul. Dębogórskiej 31/33, ul. Dębogórskiej 49, ul. Gdańskiej 28, ul. Gdańskiej 33, ul. Kosynierów 31, ul. Kosynierów 48/48A, ul. Starowiejskiej 9, ul. Starowiejskiej 49 oraz ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego 66. Są to przejścia, na których najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Pozostałe trzy przejścia, które zostały wytypowane do doświetlenia, są obecnie projektowane.

Nowoczesna technologia

Na każdym doświetlanym przejściu zostaną zamontowane dwa słupy wraz z oświetleniem LED. Będą to anodowane słupy aluminiowe – bardziej odporne na korozję, dzięki znacznie grubszej powłoce od naturalnej. Wspomniana warstwa skutecznie zabezpiecza aluminium przed dalszym utlenianiem się. Ponadto, w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, zastosowane zostaną dodatkowe lampy wczesnego ostrzegania. Ich aktywacja będzie następować po wciśnięciu przycisku przez pieszego.

Realizacja tej wartej niespełna 150 tysięcy złotych inwestycji nastąpi we wrześniu i potrwa do końca października tego roku. Wykonawcą będzie firma B&B Andrzej Bela z Lini.

To nie koniec zmian

Staramy się poprawiać bezpieczeństwo naszych mieszkańców – mówi Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi do spraw inwestycji. – Pomysł na oświetlenie przejść pojawił się już w zeszłym roku. Z projektu obywatelskiego oświetlimy 15 przejść, poza tym projektem jeszcze 10 innych. Chcemy, by w tym roku około 20-25 przejść dla pieszych zostało specjalnie doświetlonych. Zwiększą one bezpieczeństwo i spokój pieszych, jak i kierowców – dodaje.

Doświetlenie pozostałych 5 przejść dla pieszych, które zostały wytypowane w innym projekcie Budżetu Obywatelskiego, dotyczy m.in. ul. Żwirki i Wigury oraz ul. Ceynowy. W planach jest też montaż oświetlenia na 3 przejściach dla pieszych na ul. Pomorskiej. Zostaną one sfinansowane ze środków urzędu miasta oraz Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

Mieszkańcy już dziś mogą zobaczyć jedno z doświetlonych przejść dla pieszych, które powstało dzięki współpracy miasta z deweloperem – firmą Orlex. Znajduje się ono przy ul. Dębogórskiej, w pobliżu ul. Jałowcowej. Oświetlenie wkrótce zostanie uruchomione.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !