Dzisiaj jest: 21.9.2021, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Reklama:

Patriotyczna zbiórka krwi w Rumi zakończyła się sukcesem

Dodano: rok temu Czytane: 234 Autor:

Ostatnia z tegorocznych honorowych zbiórek krwi w Rumi zakończyła się sukcesem.

Patriotyczna zbiórka krwi w Rumi zakończyła się sukcesem

Ostatnia z tegorocznych honorowych zbiórek krwi w Rumi zakończyła się sukcesem. Udało się zebrać dokładnie 29,7 l życiodajnego płynu, który zasili zasoby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Akcji towarzyszyło hasło „Bądź patriotą w czasie pokoju, oddaj krew” nawiązujące do obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.
 

Z uwagi na związane z epidemią COVID-19 obostrzenia potencjalni dawcy musieli się rejestrować telefonicznie. Następnie zostali zaproszeni do zaparkowanych pod MOSiR-em mobilnych punktów poboru krwi, tzw. krwiobusów. Spośród 86 społeczników, którzy w minioną sobotę (19 września) chcieli się podzielić życiodajnym płynem, badanie lekarskie przeszło 66. Ostatecznie udało się więc zebrać blisko 30 litrów krwi.
 

Dziękuję bardzo wszystkim za udział, mieszkańcy Rumi jak zwykle nie zawiedli – podkreśla Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi oraz organizator zbiórki. – Tylko w tym roku podczas miejskich akcji udało się zebrać ponad 120 litrów krwi, która z pewnością uratuje wiele ludzkich istnień. Mam nadzieję, że w przyszłym roku pobijemy ten wynik – podsumowuje.


Wszyscy honorowi dawcy, w podziękowaniu za udział w akcji, oprócz standardowych zestawów podarunkowych od RCKiK otrzymali również miejskie gadżety.

Była to trzecia i zarazem ostatnia z tegorocznych miejskich zbiórek krwi. Kolejna akcja została zaplanowana na styczeń 2021 roku, w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem burmistrza Michała Pasiecznego. Celem inicjatywy było propagowanie wzorowej postawy obywatelskiej, jaką jest honorowe oddawanie krwi na rzecz innych osób.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl