Dzisiaj jest: 11.5.2021, imieniny: Igi, Mamerta, Miry

Reklama:

„Wierszogadanie” powraca w wersji online. Trwa casting

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 178 Autor:

Ruszył casting do tegorocznej edycji projektu „Wierszogodanie”.

„Wierszogadanie” powraca w wersji online. Trwa casting

Ruszył casting do tegorocznej edycji projektu „Wierszogodanie”. Ze względu na obostrzenia sanitarne inicjatywa Miejskiego Domu Kultury w Rumi będzie realizowana w formule online. Aby rozpocząć przygodę z aktorstwem, wystarczy przeczytać bądź wyrecytować dwa wiersze. Jedynym warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wiek – trzeba mieć ukończone co najmniej 14 lat.
 

Celem tej realizowanej od 2017 roku inicjatywy jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań i zdolności twórczych oraz popularyzacja sztuki słowa wśród młodzieży i dorosłych. Dodatkowym atutem projektu jest integracja różnych grup wiekowych oraz promocja lokalnych aktorów i aktorek.
 

Wystarczy nagrać dwa wiersze – nie trzeba ich znać na pamięć, można je przeczytać – i wysłać do 23 października na adres mailowy: biuro@domkulturyrumia.pl. W tytule wiadomości należy wpisać „Wierszogadanie 2020”. Jury konkursowe będzie oceniało m.in. mimikę twarzy, ruch sceniczny, dobór repertuaru, emisję głosu, intonację, interpretację, sposób prezentacji utworu, dykcję oraz ogólne wrażenia artystyczne.
 

Osoby, które zostaną wybrane w drodze castingu, wezmą udział w warsztatach teatralnych i dykcyjnych z zawodowymi aktorami. Zwieńczeniem ich pracy będzie nagranie materiału, którego premiera zaplanowana została na 21 listopada.

Regulamin oraz więcej aktualnych informacji o projekcie można znaleźć na Facebooku.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Uwaga! Wizyta w urzędzie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym jej umówieniu. Rejestracja odbywa się internetowo bądź telefonicznie.