Dzisiaj jest: 24.7.2021, imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny

Reklama:

Stacja Kultura zaprosiła czytelników do krainy kaszubskich strojów, stworów i wzorów

Dodano: rok temu Czytane: 248 Autor:

Stacja Kultura zaprosiła swoich młodszych czytelników wraz z rodzicami do krainy kaszubskich strojów, stworów i wzorów.

Stacja Kultura zaprosiła czytelników do krainy kaszubskich strojów, stworów i wzorów

Stacja Kultura zaprosiła swoich młodszych czytelników wraz z rodzicami do krainy kaszubskich strojów, stworów i wzorów. W trakcie znakomitej zabawy zostały wykonane piękne lalki, powołano do życia potwory, które być może staną się bohaterami komiksów, a także powstały szkatułki na różne skarby. Każdy uczestnik zajęć mógł zabrać własne prace do domu. O tym, jak piękne dzieła powstały, można się przekonać, oglądając galerię zdjęć.
 

14 października podczas zajęć Kaszubska Lalka uczestnicy zapoznali się z charakterystyką kaszubskiego stroju, a następnie własnoręcznie wykonali i ozdobili lalki.
 

17 października odbyło się rodzinne spotkanie autorskie z Łukaszem Kowalczukiem, autorem komiksów i ilustratorem, który na potrzeby swoich dzieł wymyślił setki potworów. Twórca opowiedział m.in. o tym, jak powstały ilustracje do Kaszubajek.

Zainspirowani opowieścią uczestnicy stworzyli własne monstra, które będą mogli wykorzystać w swoich komiksach i opowieściach.
 

21 października podczas warsztatów Kaszubska Szkatułka uczestnicy poznali historię kaszubskiego haftu, a następnie, inspirując się wzorami, tworzyli i ozdabiali własne szkatułki.
 

Wszystkie warsztaty odbywały się w ramach projektu „Od baśni do fantasy”, na który Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 

Galerie zdjęć:

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl