Dzisiaj jest: 11.5.2021, imieniny: Igi, Mamerta, Miry

Wolontariusze z Rumi, którzy szyli i dystrybuowali maseczki, zostali nagrodzeni

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 233 Autor:

Wolontariusze z Rumi, którzy szyli i dystrybuowali maseczki, zostali nagrodzeni

Gdy w połowie kwietnia na terenie całego kraju wprowadzony został obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, wiele osób nie było w stanie spełnić tego wymogu. Dostęp do maseczek ochronnych był wówczas znacząco ograniczony, a ceny mocno zawyżone. W Rumi na pomoc potrzebującym ruszyły wtedy miejskie jednostki oraz wolontariusze zaangażowani w szycie i dystrybucję maseczek. W środę 28 października władze miasta postanowiły uroczyście podziękować tym wyjątkowym mieszkańcom.

Przypomnijmy, że 16 kwietnia rząd po raz pierwszy wprowadził powszechny nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Z tego powodu w Rumi seniorzy po 60. roku życia, osoby niepełnosprawne oraz mieszkańcy znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej mogli bezpłatnie otrzymać maseczki. Realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby jednak możliwa bez zaangażowania osób szyjących i dostarczających tę ochronną odzież – wolontariuszy, harcerzy i strażaków.

Choć nie wynaleziono jeszcze szczepionki na koronawirusa, to doraźnym lekarstwem wydaje się ludzka solidarność, którą państwo się wykazaliście. W najbardziej newralgicznym momencie, gdy w lawinowym tempie rosło zapotrzebowanie na maseczki ochronne, dołożyliście wszelkich starań, aby dotarły one do najbardziej potrzebujących – mówił podczas odbywającej się w MDK-u uroczystości wiceburmistrz Ariel Sinicki. – Jestem dumny, że mamy takich mieszkańców i wierzę, że wspólnie jesteśmy w stanie przezwyciężyć nawet najgłębszy kryzys. Dziękuję, że jesteście z nami – podsumował.

Oficjalne podziękowania i nagrody wręczali wspólnie obaj zastępcy burmistrza Rumi: Piotr Wittbrodt i Ariel Sinicki.

Uwaga! Wizyta w urzędzie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym jej umówieniu. Rejestracja odbywa się internetowo bądź telefonicznie.