Dzisiaj jest: 21.9.2021, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Reklama:

Wolontariusze z Rumi, którzy szyli i dystrybuowali maseczki, zostali nagrodzeni

Dodano: rok temu Czytane: 245 Autor:

Gdy w połowie kwietnia na terenie całego kraju wprowadzony został obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, wiele osób nie było w stanie spełnić tego wymogu.

Wolontariusze z Rumi, którzy szyli i dystrybuowali maseczki, zostali nagrodzeni

Gdy w połowie kwietnia na terenie całego kraju wprowadzony został obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, wiele osób nie było w stanie spełnić tego wymogu. Dostęp do maseczek ochronnych był wówczas znacząco ograniczony, a ceny mocno zawyżone. W Rumi na pomoc potrzebującym ruszyły wtedy miejskie jednostki oraz wolontariusze zaangażowani w szycie i dystrybucję maseczek. W środę 28 października władze miasta postanowiły uroczyście podziękować tym wyjątkowym mieszkańcom.
 

Przypomnijmy, że 16 kwietnia rząd po raz pierwszy wprowadził powszechny nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Z tego powodu w Rumi seniorzy po 60. roku życia, osoby niepełnosprawne oraz mieszkańcy znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej mogli bezpłatnie otrzymać maseczki. Realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby jednak możliwa bez zaangażowania osób szyjących i dostarczających tę ochronną odzież – wolontariuszy, harcerzy i strażaków.  

Choć nie wynaleziono jeszcze szczepionki na koronawirusa, to doraźnym lekarstwem wydaje się ludzka solidarność, którą państwo się wykazaliście. W najbardziej newralgicznym momencie, gdy w lawinowym tempie rosło zapotrzebowanie na maseczki ochronne, dołożyliście wszelkich starań, aby dotarły one do najbardziej potrzebujących – mówił podczas odbywającej się w MDK-u uroczystości wiceburmistrz Ariel Sinicki. – Jestem dumny, że mamy takich mieszkańców i wierzę, że wspólnie jesteśmy w stanie przezwyciężyć nawet najgłębszy kryzys. Dziękuję, że jesteście z nami – podsumował.

Oficjalne podziękowania i nagrody wręczali wspólnie obaj zastępcy burmistrza Rumi: Piotr Wittbrodt i Ariel Sinicki.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl