Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Rumia uczciła 30. rocznicę czerwcowych wyborów

Dodano: 2 lata temu Czytane: 254 Autor:

Rumia uczciła 30. rocznicę czerwcowych wyborów

Kilkuset mieszkańców Rumi zebrało się pod Miejskim Domem Kultury w Rumi, by świętować 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w powojennej Polsce. Zwieńczeniem spotkania było oficjalne otwarcie ekspozycji pod tytułem „Solidarnie ku wolności”.

Miejskie uroczystości tego ogólnopolskiego święta odbyły się 4 czerwca o godz. 12.00 w parku Starowiejskim. W samo południe mieszkańcy odśpiewali wspólnie Mazurska Dąbrowskiego, przyłączając się do innych polskich miast. W uroczystości, oprócz szkół i przedszkoli, uczestniczyli również przedstawiciele samorządu.

Tego dnia, po raz pierwszy od wielu lat, nasz głos, głos naszych rodziców i dziadów, był brany pod uwagę. Dlatego należy tę datę czcić, starać się być dobrymi patriotami, uczestniczyć w wyborach i mieć wpływ na wolną Polskę – powiedział Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej. – Trzeba też pamiętać, że wolność nie została nam dana raz na zawsze. Z tego powodu należy o nią dbać, szanować ją i gloryfikować – dodał.

W końcowej części obchodów wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia, natomiast zwieńczeniem wydarzenia było oficjalne otwarcie wystawy plenerowej „Solidarni ku wolności”. Ekspozycja, dzięki uprzejmości Europejskiego Centrum Solidarności, będzie dostępna w parku Starowiejskim do końca czerwca.

Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl