Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Miejskie inwestycje wchodzą w kolejne etapy

Dodano: 2 lata temu Czytane: 532 Autor:

Miasto realizuje kolejne inwestycje. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych przedsięwzięć można znaleźć w poniższym zestawieniu.

Miejskie inwestycje wchodzą w kolejne etapy

Budowa zespołu boisk do siatkówki plażowej oraz trybun przy Zespole Szkół Ogólnokształcących

Wykonano już nawierzchnię boiska do siatkówki plażowej, dojście do boiska z kostki brukowej, a także zamontowano trybuny przy boisku do piłki nożnej. Obecnie trwają prace przy montażu ogrodzenia z piłkochwytami wokół obiektu oraz osprzętu do siatkówki plażowej.
 


 

Przebudowa bieżni lekkoatletycznej na stadionie MOSiR

Obecnie układana jest nawierzchnia tartanowa na bieżniach wokół płyty boiska oraz na zakolach przeznaczonych m.in. do skoków w dal, rzutu oszczepem oraz pchnięcia kulą. Montowane jest również oświetlenie stadionu. Po ułożeniu nawierzchni bieżni, na boisku piłkarskim położona zostanie trawa darniowa oraz zainstalowane zostaną bramki piłkarskie. Inwestycja jest realizowana ze środków zewnętrznych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod tym linkiem.
 


 

Budowa ul. Kazimierskiej

Na miejscu pracuje obecnie ciężki sprzęt. Inwestycja obejmuje przebudowę gruntowego odcinka ulicy Kazimierskiej i włączenie go na wysokości ogrodów działkowych w ulicę Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego. Projekt zakłada również m.in. przedłużenie tamtejszej ścieżki rowerowej. Inwestycję nadzoruje miejska spółka Rumia Invest Park. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod tym linkiem.
 


 

Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Gdańskiej

Postępują prace budowlane, które mają się zakończyć jeszcze w czerwcu. Inwestycja jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.
 


 

Oświetlenie na ul. Klonowej

Położone zostały już fundamenty oraz okablowanie. Wkrótce rozpocznie się montaż słupów oświetleniowych. Jeszcze w tym roku lamp ulicznych przybędzie też m.in. na ul. Dębogórskiej oraz Towarowej. Łączny koszt tych inwestycji to około 400 tysięcy złotych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod tym linkiem.
 


 

Budowa chodnika na ul. Obrońców Westerplatte i Kilińskiego

Rozpoczęły się prace związane z modernizacją obu wspomnianych odcinków.
 

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl