Dzisiaj jest: 22.4.2021, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Reklama:

Artyści zapraszają na koncert pt. „Ot Rodzenie”

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 315 Autor:

Z okazji świąt Bożego Narodzenia Miejski Dom Kultury w Rumi przygotował specjalny koncert, który w związku z nadal obowiązującymi obostrzeniami zostanie zaprezentowany za pośrednictwem internetu.

Artyści zapraszają na koncert pt. „Ot Rodzenie”

Z okazji świąt Bożego Narodzenia Miejski Dom Kultury w Rumi przygotował specjalny koncert, który w związku z nadal obowiązującymi obostrzeniami zostanie zaprezentowany za pośrednictwem internetu.
 

Koncert pt. „Ot Rodzenie” to spektakl muzyczny będący „studium” rodzenia się dźwięku, utworu, wydarzenia. Wraz z kamerą widzowie będą  śledzić proces rodzenia się myśli, idei, proces prób i wykluwania się ostatecznego efektu.

Sztuka i kultura od dawna były tworzone ku pokrzepieniu serc – mówi reżyser spektaklu Adam Łoniewski. – Sztuka powinna być nośnikiem nadziei. Przed nami na pewno niezwykłe święta Bożego Narodzenia, być może jedyne takie. Dbając o bezpieczeństwo swoje i wszystkich wokół, jesteśmy zobowiązani do tego, żeby zaśpiewać ze wszystkimi kolędę, że Bóg się rodzi w ciemności – dodaje.

Wydarzenie zbudowane jest na czterech utworach będących kolędami z różnych zakątków świata – Hiszpanii, Francji, Indii oraz Polski. Są one znane i rzadko śpiewane, ale piękne i egzotyczne zarazem. Kolędy rozumiane jako pieśni o rodzeniu się Boga. W treści spektaklu znajdziemy odniesienie do tradycji bożonarodzeniowej, pokazana zostanie również jej uniwersalność. Spektakl opowie kilka historii o rodzeniu się nowego życia, kreacji, powstawaniu, odradzaniu się, końcu pewnej ery i rodzeniu się nowej. O tym, że czas jest kołem i nieustającym cyklem przemian.

W nagraniach udział wzięli artyści, których publiczność rumskiego domu kultury mogła zobaczyć w koncercie niepodległościowym „A ty siej”.

Uczestnicy tego wydarzenia prezentują bardzo wysoki poziom artystyczny – podkreśla Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi. – To jest główny powód naszej współpracy z artystami, którzy zjechali do nas z całej Polski. Drugi powód to oczywiście bezpieczeństwo, ponieważ w tym gronie pracujemy od dawna, zadbaliśmy o bezpieczne warunki podczas nagrań koncertu, czyli między innymi wietrzenie czy dezynfekcje – zaznacza.

Premiera koncertu pt. „Ot Rodzenie” odbędzie się 21 grudnia o godzinie 11:11. Organizatorzy wydarzenia zapraszają na kanał YouTube MDK Rumia oraz na swój facebookowy profil, gdzie materiał zostanie zamieszczony.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Uwaga! Wizyta w urzędzie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym jej umówieniu. Rejestracja odbywa się internetowo bądź telefonicznie.