Dzisiaj jest: 11.5.2021, imieniny: Igi, Mamerta, Miry

Reklama:

Mevo 2.0 – spotkanie online dla mieszkańców metropolii

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 234 Autor:

We wtorek 12 stycznia o godz. 17:00 przedstawiciele Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot zapraszają na spotkanie informacyjne dla mieszkańców metropolii dot. Mevo 2.0.

Mevo 2.0 – spotkanie online dla mieszkańców metropolii

We wtorek 12 stycznia o godz. 17:00 przedstawiciele Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot zapraszają na spotkanie informacyjne dla mieszkańców metropolii dot. Mevo 2.0. Spotkanie odbędzie się online.
 

Podczas spotkania oficerowie rowerowi oraz specjaliści od zamówień publicznych podsumują dotychczasowe działania, w tym trwający od maja dialog konkurencyjny i przedstawią harmonogram najbliższych działań. Spotkanie to także okazja do dyskusji na temat rekomendacji dotyczących przyszłego systemu.
 
Spotkanie w formule online odbędzie się na platformie zoom. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Link do rejestracji.

Serdecznie zapraszamy!
 System roweru metropolitalnego Mevo obejmuje 14 gmin OMGGS (Rumia, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Żukowo, Reda, Pruszcz Gdański, Tczew, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Kartuzy, Puck i Władysławowo), a kolejne już zgłaszają chęć dołączenia do projektu (Kosakowo i Kolbudy). Od 26 marca do 28 października 2019 r. ponad 160 tys. zarejestrowanych użytkowników wypożyczyło 1224 w pełni elektryczne rowery ponad 2 miliony razy. Mevo było najbardziej popularnym systemem roweru publicznego w kraju. Przez ostatnie miesiące – po wypowiedzeniu umowy nierzetelnemu operatorowi – zespół ds. Mevo rozmawiał z potencjalnymi operatorami o przyszłości systemu w trakcie dialogu technicznego. W maju 2020 roku został ogłoszony dialog konkurencyjny dot. nowego Mevo. Biorą w nim udział trzy firmy: konsorcjum BikeU i Freebike, firma Marfina (Movienta) z podwykonawcą Geovelo oraz Nextbike Polska. Zebrane informacje i analizy są podstawą do założeń działania Mevo w kolejnych latach. Ważnym elementem tego procesu są opinie mieszkańców metropolii i użytkowników roweru Mevo.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Uwaga! Wizyta w urzędzie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym jej umówieniu. Rejestracja odbywa się internetowo bądź telefonicznie.