Dzisiaj jest: 15.6.2021, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Reklama:

Te licealistki wiedzą, jak poprawić bezpieczeństwo rowerzystów

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 346 Autor:

Rumskie finalistki XIII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie zostały docenione przez władze miasta.

Te licealistki wiedzą, jak poprawić bezpieczeństwo rowerzystów

Rumskie finalistki XIII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie zostały docenione przez władze miasta. Zadaniem licealistek było zdiagnozowanie największych problemów dotyczących bezpieczeństwa rowerzystów w swoim mieście oraz zaproponowanie odpowiednich rozwiązań. Za swoją wiedzę i kreatywność laureatki otrzymały nagrody rzeczowe, w tym rower i dwa tablety.
 

Do udziału w XIII edycji olimpiady, odbywającej się pod hasłem „Pomorscy rowerzyści”, zgłosiło się 1777 uczniów z 44 pomorskich szkół ponadpodstawowych. Dwa pierwsze etapy konkursu były sprawdzianem wiedzy z zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Trzeci, finałowy, polegał na przygotowaniu autorskiego projektu nawiązującego do hasła przewodniego olimpiady.
 

Sytuacja epidemiczna nie pozwoliła, by finał został zorganizowany w dotychczasowej formule, czyli przesłuchań konkursowych i uroczystej gali, która tym razem miała się odbyć w Rumi. Ostatni etap konkursu przeprowadzono więc korespondencyjnie. Projekty przysłało 20 uczniów. Komisja oceniała między innymi wartość merytoryczną każdej pracy, jej zgodność z tematem, innowacyjność, korzystanie z metod badawczych, poprawność językową oraz umiejętność zaprezentowania autorskiego projektu.
 

Nagrodę główną w postaci „darmowego indeksu” Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej otrzymał Sebastian Freda z Tczewa. W ścisłej czołówce znalazły się również uczennice z Rumi: Wiktoria Kreft (3. miejsce, uczennica I LO w Rumi), Jadwiga Wrosz (8. miejsce, uczennica Salezjańskiego LO w Rumi) oraz Zuzanna Wiśniewska (9. miejsce, uczennica II LO w Rumi). Wiktoria otrzymała rower, natomiast wszystkie trzy laureatki stały się posiadaczkami tabletów. Oficjalne wręczenie nagród z udziałem wiceburmistrza Piotra Wittbrodta oraz komendanta straży miejskiej Romana Świrskiego nastąpiło podczas wtorkowej uroczystości (9 lutego), która odbywała się w Miejskim Domu Kultury w Rumi.

Ten finał i gala z udziałem laureatów nie miały tak wyglądać, jednak koronawirus pokrzyżował nam plany. Spotkaliśmy się więc w kameralnym gronie, ale nie ujmuje to ważności waszych dokonań – mówił Piotr Wittbrodt. – Gratuluję wam znalezienia się w ścisłej czołówce olimpiady, to efekt waszej ciężkiej pracy i zaangażowania. Jednocześnie życzę, by wiedza i umiejętności, które zdobyłyście podczas udziału w konkursie, zaowocowały w kolejne sukcesy – dodał wiceburmistrz.

Organizatorami olimpiady są: Straż Miejska w Gdańsku i Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Partnerzy to: Urząd Miejski w Gdańsku oraz straże miejskie z: Rumi, Chojnic, Kartuz, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Starogardu Gdańskiego, Tczewa i Władysławowa. Honorowy patronat nad XIII Olimpiadą Wiedzy o Bezpieczeństwie sprawuje pomorski kurator oświaty.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Sprawdź! Jak załatwić w Rumi sprawy urzędowe w dobie pandemii