Dzisiaj jest: 15.6.2021, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Reklama:

Kaszubajki/Kaszëbôjczi – darmowy audiobook po polsku i kaszubsku

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 327 Autor:

Stacja Kultura zaprasza dzieci i rodziny do dalszego odkrywania przygód bohaterów Kaszubajek.

Kaszubajki/Kaszëbôjczi – darmowy audiobook po polsku i kaszubsku

Stacja Kultura zaprasza dzieci i rodziny do dalszego odkrywania przygód bohaterów Kaszubajek. Audiobook w dwóch wersjach językowych to już kolejne spotkanie ze zbiorem fantastycznych opowieści, których bohaterami są kaszubskie stwory. Nagrania dostępne są bezpłatnie na stronie internetowej biblioteki.
 

Kaszubajki, czyli opowieści o potworach z Kaszub miały już swoją premierę i dostępne są online w formie ebooka. Biblioteka poszła o krok dalej - teraz o niezwykłych przygodach kaszubskich stworów można również posłuchać. Odbiorcy mogą wybrać pomiędzy nagraniami w języku polskim i kaszubskim. Bo Kaszubajki nie tylko przybliżają kulturę i wierzenia kaszubskie, ale są również doskonałym narzędziem do poszerzania znajomości języka kaszubskiego.

Do nagrania Kaszubajek zaproszeni zostali znani kaszubskojęzyczni lektorzy: Magdalena Kropidłowska oraz Michał Bronk, których interpretacje nadają nowego życia i charakteru zawartym w zbiorze historiom.  

– Z wielką przyjemnością czytałam Kaszubajki, czyli historie o mieszkańcach Niesfornych Gaci. A to niebanalne postaci. Jestem pewna, że dzięki lekkiemu, pełnemu humoru opisaniu przygód Purtka, Klabaternika, Jablóna, Gostka, Stolemów i wielu innych, dzieci dowiedzą się, w czym te postaci "się specjalizują" i z pewnością je zapamiętają. A ile śmiechu przy tym będzie! Wiem bo testowałam Kaszubajki na swoich dzieciach – zachęca Magdalena Kropidłowska, lektorka Kaszubajek.

– Kaszubajki to zbiór zabawnych i ciekawych opowiadań połączonych w błyskotliwą całość. Dla mnie czytanie ich, to niesamowita zabawa i przygoda, których życzę wszystkim czytelnikom i słuchaczom Kaszubajek – dodaje Michał Bronk, lektor Kaszubajek.
 

Kaszubajki napisane zostały przez  uczestników warsztatów literackich realizowanych przez rumską bibliotekę w ramach projektu Od baśni do fantasy. Premiera i prezentacja publikacji odbyła się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival w 2020. Nagranie zostało zrealizowane we współpracy ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim oraz dzięki  wsparciu firm: Agroland z Gdyni, Bobrollo z Rumi, Vega z Rumi oraz Zrzeszenia Kaszubskie Pomorskie oddział Rumia.

Tutaj można posłuchać audiobooka w wersji polskiej

Tutaj można posłuchać audiobooka w wersji kaszubskiej

Kaszubski skarb – mobilna gra domowa

Gra Kaszubski Skarb, obok wersji terenowej, zyskała teraz i odsłonę „kanapową”. Na poszukiwania kaszubskiego skarbu wybrać się można z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie. Wystarczy smartfon lub tablet z darmową aplikacją Action Track. Gracze wcielą się w poszukiwaczy skarbu i poznają fantastyczne istoty występujące tylko na Kaszubach. A przy okazji poznają rumskie ciekawostki!

 Komentarze zostawiane przez uczestników, którzy odkryli kaszubski skarb zdecydowanie polecają tę przygodę innym:

Super zabawa. Poznaliśmy kaszubskie legendy a przy okazji zwiedziliśmy miejsca, w których jeszcze nie byliśmy” – Eryk

Fantastyczna gra! Super zabawa no i poznawanie miasta!” – KL

Rewelacyjna przygoda. Super spędzone niedzielne popołudnie. Gratulujemy pomysłu” – rodzina Matusiaków

Wszystkie informacje, audiobook do ściągnięcia oraz gra w dwóch wersjach – na www.bibliotekarumia.pl

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Sprawdź! Jak załatwić w Rumi sprawy urzędowe w dobie pandemii