Dzisiaj jest: 28.10.2021, imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty

Reklama:

Projekt „Rumia oczami dzieci” nabiera tempa

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 415 Autor:

Trwa czwarta edycja kampanii edukacyjnej „Rumia oczami dzieci”.

Projekt „Rumia oczami dzieci” nabiera tempa

Trwa czwarta edycja kampanii edukacyjnej „Rumia oczami dzieci”. W tegorocznej odsłonie projektu uczestniczy rekordowa liczba placówek – łącznie 31 szkół i przedszkoli. Najmłodsi wykonali już pierwsze zadania grupowe, a w najbliższych tygodniach będą mogli się wykazać w konkursach indywidualnych. Uroczyste podsumowanie kampanii, połączone z wręczeniem nagród, zostało zaplanowane na pierwsze dni czerwca.


To już tradycja

Projekt edukacyjny „Rumia oczami dzieci” po raz pierwszy wystartował w marcu 2018 roku z inicjatywy burmistrza Michała Pasiecznego. Celem przedsięwzięcia od początku było budowanie poczucia lokalnej tożsamości, propagowanie wiedzy o mieście i samorządzie gminnym oraz zaangażowanie dzieci i młodzieży w życie społeczne małej ojczyzny.


Frekwencja rośnie

W tej edycji udało się pobić zeszłoroczny rekord związany z liczbą uczestniczących w projekcie placówek oświatowych – wzrosła ona z 23 do 31 prywatnych i publicznych instytucji, jednocześnie angażując setki dzieci, w tym maluchy z niepełnosprawnościami.


Test kreatywności

W lutym uczestnicy projektu standardowo już wykonali pierwsze zadanie grupowe, które polegało na przygotowaniu prac przedstawiających logo lub herb miasta bądź zrealizowaniu happeningu. Natomiast w marcu oraz kwietniu dzieci będą mogły uczestniczyć w indywidualnych konkursach: literackim i plastycznym. Pierwszy z nich polega na stworzeniu bajki, baśni lub opowiadania, którego fabuła nawiązuje do Rumi. Natomiast drugi sprowadza się do przygotowania ilustracji przedstawiającej miasto. Najlepsze prace zostaną wykorzystane do wydania miejskich kalendarzy oraz zbioru opowiadań, a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe.


Odrobina zmian

Jak co roku urząd miasta stara się urozmaicić projekt. W tej edycji wszystkie zadania zostały udoskonalone, natomiast zupełną nowością jest tzw. zadanie unijne, które realizowane jest pod patronatem Stowarzyszenia „Pomorskie w Unii Europejskiej”. Polega ono na przeprowadzeniu w szkołach konkursu wiedzy o Unii Europejskiej oraz zorganizowaniu szkolnych obchodów Dnia Europy. Ponadto z myślą o przedszkolach przygotowano zadanie ekologiczne.

W dobie pandemii powinniśmy robić wszystko, aby angażować dzieci w życie społeczne miasta i jednocześnie pokazywać im, że otaczający nas świat nadal potrafi być piękny i kolorowy. Dlatego cieszę się podwójnie, że w tegoroczną edycję „Rumi oczami dzieci” zaangażowała się taka liczba placówek i uczestników. Jestem przekonana, że efekty pracy dzieci oraz pedagogów będą jak zawsze wspaniałe – podsumowuje Lucyna Miotk, radna, przewodnicząca Komisji Kultury oraz członek Komisji Oświaty i Wychowania.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Wszystkich Świętych 2021 – zmiany w organizacji ruchu w Rumi