Dzisiaj jest: 23.4.2021, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Reklama:

Program „Mój Prąd” 3.0 – nowa odsłona

Dodano: miesiąc temu Czytane: 276 Autor:

Aktualne informacje na temat programu „Mój Prąd”.

Program „Mój Prąd” 3.0 – nowa odsłona

Aktualne informacje na temat programu „Mój Prąd”.

Planowane rozpoczęcie nowego naboru do Programu „Mój Prąd” 3.0:

Rozpoczęcie naboru wniosków planowane jest na 1 lipca 2021 roku.


Nabór wniosków:

Nabór prowadzony będzie od 1 lipca do 20 grudnia 2021 lub do wyczerpania środków.


Dla Kogo?

O dofinansowanie przedsięwzięć z Mojego Prądu będą mogły ubiegać się osoby fizyczne, które w swoich gospodarstwach domowych wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby, a także mają zawartą umowę regulującą wprowadzanie do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji. Osoby te będą mogły skorzystać z dofinansowania na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, a także dodatkowych urządzeń służących poprawie autokonsumpcji energii elektrycznej.

Wnioskodawcy, którzy kupili instalację przed ogłoszeniem naboru, ale po 31 stycznia 2020, będą mogli skorzystać z dofinansowania po spełnieniu innych warunków określonych w programie.

Koszty kwalifikowane – będą brane pod uwagę wydatki poniesione


Od 1 lutego 2020 do 31 grudnia 2023

Finansowane będą projekty zakończone i podłączone do sieci OSD (Operatora Systemu Dystrybucyjnego).Przedział mocy instalacji 2-10 kW zostanie utrzymany.
 

Trwają rozmowy w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz NFOŚiGW w zakresie szczegółów funkcjonowania Programu „Mój Prąd” 3.0. Będziemy Państwa na bieżąco informować, gdy uzyskamy dodatkowe informacje. Więcej szczegółów nasi mieszkańcy mogą uzyskać w Wydziale Klimatu i Ochrony Powietrza, pisząc na adres: e-mail: powietrze@rumia.eu lub dzwoniąc na numer: tel. 58 679 65 04 – od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00-14.00.

Informacje na temat programu „Mój Prąd” 3.0 można również znaleźć na stronie WFOŚiGW.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Uwaga! Wizyta w urzędzie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym jej umówieniu. Rejestracja odbywa się internetowo bądź telefonicznie.