Dzisiaj jest: 21.6.2021, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Reklama:

Mieszkańcy Rumi zbierają nakrętki, by spełniać cudze marzenia

Dodano: miesiąc temu Czytane: 209 Autor:

Marzenie Dominika Gołąbka o nowoczesnym wózku inwalidzkim wkrótce może się stać rzeczywistością.

Mieszkańcy Rumi zbierają nakrętki, by spełniać cudze marzenia

Marzenie Dominika Gołąbka o nowoczesnym wózku inwalidzkim wkrótce może się stać rzeczywistością. Dzięki zaangażowaniu rumian miejskie serca na nakrętki zapełniają się w błyskawicznym tempie. Od grudnia udało się zebrać ponad dwie tony zakrętek, które trafiając do skupu, przybliżyły niepełnosprawnego studenta do zakupu wymarzonego pojazdu.
 

W grudniu 2020 roku na terenie Rumi pojawiły się cztery miejskie pojemniki na nakrętki. Ich wygląd nawiązuje do herbu miasta oraz serca symbolizującego dobroć mieszkańców. Zawartość koszy jest regularnie przekazywana na szczytny cel. Najczęściej, bo aż 16-krotnie, opróżniany był pojemnik zlokalizowany przy hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Serce znajdujące się w parku Żelewskiego (ul. Filtrowa) zostało zapełnione już 6 razy. Kosz przy dworcu kolejowym 4-krotnie wymagał opróżnienia, a serce przy ul. Różanej 3 razy.
 


 

Pierwszą osobą, która otrzymuje zebrane w ten sposób nakrętki, jest Dominik Gołąbek – student Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni. Rumianin urodził się jako wcześniak, a powikłania i niedotlenienie spowodowały dziecięce porażenie mózgowe. W konsekwencji Dominik musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Mimo to jest aktywny oraz chętnie pomaga innym jako wolontariusz.
 

Codzienne funkcjonowanie Dominika związane jest z niekończącym się leczeniem – wieloma operacjami oraz bardzo intensywną rehabilitacją. Wszystko to przynosi efekty, ale nieustannie generuje ogromne koszty, a możliwości finansowe rodziny są ograniczone. Dzięki pieniądzom pozyskanym ze sprzedaży nakrętek rumianin chciałby spełnić jedno ze swoich marzeń – zakupić wózek wyposażony w specjalistyczne oparcie pozwalające utrzymać kręgosłup we właściwej pozycji. Koszt takiego pojazdu to ponad 24 tysiące złotych. Zbiórkę środków na zakup wózka inwalidzkiego dla Dominika można wesprzeć również poprzez stronę internetową: zrzutka.pl.
 

Od lewej: wiceburmistrz Piotr Wittbrodt oraz Dominik Gołąbek


Zapotrzebowanie na konkretną zbiórkę nakrętek można zgłosić mailowo pod adresem: promocja@um.rumia.pl. Beneficjenci będą się cyklicznie zmieniać, pierwszeństwo mają jednak mieszkańcy Rumi.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Sprawdź! Jak załatwić w Rumi sprawy urzędowe w dobie pandemii