Dzisiaj jest: 28.7.2021, imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Reklama:

Nowa kanalizacja deszczowa na ul. Sabata w Rumi. Ulewy nie będą już problemem

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 169 Autor:

Rewitalizacja Zagórza to projekt, który stopniowo odmienia całe rumskie osiedle.

Nowa kanalizacja deszczowa na ul. Sabata w Rumi. Ulewy nie będą już problemem

Rewitalizacja Zagórza to projekt, który stopniowo odmienia całe rumskie osiedle. Zagospodarowanie Wzgórza Markowca, nowe chodniki, nawierzchnia drogowa, ścieżki rowerowe, parkingi czy place zabaw – to tylko niektóre spośród wykonywanych prac. Nie wszystkie zmiany widać jednak gołym okiem, ponieważ część inwestycji realizowana jest pod ziemią, np. remont kanalizacji deszczowej na ulicy Sabata. Ten element projektu, choć na co dzień niedostrzegalny, ma ogromne znaczenie dla całego osiedla.
 

Decyzja o wykonaniu remontu 300-metrowego odcinka sieci kanalizacji deszczowej zapadła w związku ze złym stanem technicznym kanału deszczowego oraz studni rewizyjnych. Nieszczelność kanału powodowała jego zamulanie i częściową niedrożność. Tym samym istniało ryzyko podmywania i zalewania okolicznych nawierzchni oraz zabudowań, a w konsekwencji ich zapadnięcia. Dotychczasowe warunki techniczne stanowiły więc potencjalne zagrożenie dla mieszkańców Zagórza i środowiska naturalnego, a także generowały wyższe koszty eksploatacji sieci kanalizacyjnej.
 

Z tego powodu władze Rumi przeznaczyły 350 tysięcy złotych na remont wspomnianego odcinka sieci kanalizacji deszczowej. Inwestycja obejmuje demontaż rur betonowych, studni żelbetowych oraz wpustów ulicznych wraz z ich utylizacją. W ich miejscu pojawi się nowy kanał deszczowy, zbudowany z rur PVC, oraz studnie rewizyjne. Prace związane z remontem kanalizacji deszczowej na ulicy Sabata powinny zakończyć się w czerwcu tego roku.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl