Dzisiaj jest: 28.10.2021, imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty

Reklama:

„Rowerowy Maj” zakończony. Przedszkole „Bajka” z Rumi rozbiło bank

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 250 Autor:

Przez ostatni miesiąc ponad 230 przedszkolaków i nauczycieli z trzech rumskich placówek uczestniczyło w lokalnej odsłonie kampanii „Rowerowy Maj”.

„Rowerowy Maj” zakończony. Przedszkole „Bajka” z Rumi rozbiło bank

Przez ostatni miesiąc ponad 230 przedszkolaków i nauczycieli z trzech rumskich placówek uczestniczyło w lokalnej odsłonie kampanii „Rowerowy Maj”. Łącznie udało im się odbyć blisko 4300 przejazdów, a ogólna frekwencja wyniosła 45%. Największym zaangażowaniem wykazało się przedszkole „Bajka”.
 

Zasady „Rowerowego Maja” są bardzo proste: uczestnik, który w tym miesiącu dotrze na lekcje w sposób aktywny i ekologiczny – na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce – każdorazowo otrzymuje naklejkę do specjalnego dzienniczka oraz na grupowy plakat. Im lepsza frekwencja, tym większa szansa na zdobycie dodatkowych nagród.
 

Kampania stanowi połączenie elementów rywalizacji i edukacji z zabawą. Ponadto promuje zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, rodziców i nauczycieli, ale też skutecznie zmienia okolice tych placówek na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci oraz motywując samorządy do realizowania prorowerowych inwestycji.
 

W tegorocznej, siódmej edycji, kampanii uczestniczyły 33 miejscowości, w tym Rumia – po raz drugi. Lokalna odsłona „Rowerowego Maja” realizowana była w trzech przedszkolach publicznych: „Pod Topolą”, „Słonecznej Jedynce” i „Bajce”. Wszystkie te placówki otrzymały stojaki na hulajnogi oraz stojaki na rowery, a do udziału zgłoszonych zostało ponad 210 dzieci oraz blisko 30 nauczycieli.
 

Ostatecznie aktywny udział w projekcie wzięły 232 osoby z 12 grup. Jest to liczba uczestników, którzy chociaż raz dotarli do swoich placówek, przemieszczając się ekologicznym środkiem transportu. Przedszkole „Bajka” wykazało się największym zaangażowaniem w akcję. Tamtejsza grupa „Kubusie” może się pochwalić frekwencją na poziomie 54,7%. W przedszkolu znalazła się również nauczycielka i troje dzieci, które zgromadziły wszystkie naklejki, nie odpuszczając ani jednego przejazdu.
 

Oprócz naklejek za frekwencję mali rumianie mogli otrzymać odznaczenia za wykonanie dwóch dodatkowych zadań. Pierwszym z nich było wykonanie pracy plastycznej pt. „Mój Rowerowy Maj”, ukazującej aktywność fizyczną podejmowaną w ramach kampanii. Natomiast drugą dodatkową naklejkę mogły otrzymać dzieci, które wykazały się znajomością zasad bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Okazją do zdobycia takiej wiedzy były organizowane przez placówki kreatywne zajęcia i warsztaty. W tym zadaniu także wyróżnione zostało przedszkole „Bajka”.
 

Zwieńczeniem lokalnej odsłony „Rowerowego Maja” było wyróżnienie i nagrodzenie maluchów oraz placówek, które uczestniczyły w kampanii. Wszystkie dzieci otrzymały dzwonki rowerowe oraz dyplomy. Ponadto najaktywniejszym grupom i uczestnikom wręczone zostały plecaki, odblaskowe zawieszki i gry tematyczne. Z kolei na użytek przedszkoli urząd miasta przekazał zestawy edukacyjne, w tym tzw. autochodziki oraz miniznaki drogowe.
 

Za nami drugi „Rowerowy Maj” w Rumi. Podczas tej edycji wielu spośród was wykazało się ogromnym zaangażowaniem i zapałem, dojeżdżając do swoich przedszkoli bez względu na pogodę. Niestraszny był wam ziąb czy deszcz. Udowodniliście w ten sposób, że jest to dla was naprawdę ważne, dlatego jestem przekonany, że ten dobry nawyk przemieszczania się rowerem czy hulajnogą na tyle wszedł wam w krew, że będziecie kontynuować tę aktywność przez kolejne miesiące – mówił podczas wręczenia nagród Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi do spraw społecznych. – Dziękuję wam, uczestnikom, a także opiekunom i rodzicom, którzy motywowali was do tej aktywności. Mam też nadzieję, że w przyszłym roku wykażecie się co najmniej takim samym zapałem, a do kampanii dołączą kolejne placówki – podsumował.


Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie rowerowymaj.eu.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Wszystkich Świętych 2021 – zmiany w organizacji ruchu w Rumi