Dzisiaj jest: 28.7.2021, imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Lotto Challenge Gdańsk. Rumia Team podjął triathlonowe wyzwanie

Dodano: miesiąc temu Czytane: 164 Autor:

Lotto Challenge Gdańsk. Rumia Team podjął triathlonowe wyzwanie

Upalna pogoda nie ułatwiła życia uczestnikom zawodów triathlonowych Lotto Challenge Gdańsk. W sobotę 19 czerwca rywalizowano indywidualnie i w sztafetach na dystansie sprinterskim. Na trasie pojawili się m.in. zastępcy prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz burmistrz Rumi Michał Pasieczny.

Tego dnia termometry wskazywały ponad 30 stopni Celsjusza, a niebo było niemal bezchmurne. W tych trudnych dla startujących warunkach rozegrano dystans sprinterski międzynarodowych zawodów triathlonowych Lotto Challenge Gdańsk.

Zawodnicy musieli przepłynąć 750 metrów, przejechać rowerem 20 kilometrów oraz przebiec 5 kilometrów. Pierwsza konkurencja odbyła się na Zatoce Gdańskiej, ze startem na gdańskiej plaży. Trasa rowerowa przebiegała obok stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk i tunelem pod Martwą Wisłą. Natomiast trasa biegowa wiodła ścieżkami wzdłuż plaży i parku Ronalda Regana. Meta została wyznaczono na molo w gdańskim Brzeźnie.

Najszybsza wśród kobiet okazała się Marta Łagownik, która ukończyła trasę w czasie 1:05:51, dając się wyprzedzić tylko ośmiu mężczyznom. Wśród mężczyzn wygrał Dorian Horsten z czasem 0:59:56. Jako jedyny zszedł poniżej godziny.

Team Rumia z czasem 01:16:07 uplasował się na 7. miejscu. Miejska reprezentacja wystartowała na dystansie Sprint Sztafety, w składzie: Piotr Biankowski – pływanie, Michał Pasieczny – rower i Grzegorz Grinholc – bieg.

Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl