Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

W Rumi powstanie Podwórko Talentów Nivea

Dodano: 2 lata temu Czytane: 562 Autor:

Firma Nivea wybuduje w Rumi plac zabaw o wartości około 250 tysięcy złotych. Wszystko dzięki wygranej w internetowym głosowaniu, w którym miasto otrzymało łącznie ponad 40 tysięcy głosów.

W Rumi powstanie Podwórko Talentów Nivea

Firma Nivea wybuduje w Rumi plac zabaw o wartości około 250 tysięcy złotych. Wszystko dzięki wygranej w internetowym głosowaniu, w którym miasto otrzymało łącznie ponad 40 tysięcy głosów.
 

Głosowanie trwało od 22 kwietnia do 20 czerwca. Rumia zakwalifikowana została do kategorii miejscowości liczących od 20 do 60 tysięcy mieszkańców. Największą liczbę głosów w tej kategorii zdobyły kolejno: Ząbki, Żagań, Rumia, Kraśnik i Pruszcz Gdański.
 

Od 2017 roku na terenie całego kraju powstało 40 takich miejsc. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Rumi jeden z takich obiektów wkrótce stanie również w parku Starowiejskim.

W obrębie placu powstaną m.in. huśtawka w kształcie bocianiego gniazda, gra twister, ścianka wspinaczkowa, piaskownica naukowa, mini-planetarium, muzyczne tablice z bębnami czy scenka teatralna.
 

Każde z Podwórek Talentów to inwestycja o wartości około 250 tysięcy złotych, a dzięki nowoczesnym urządzeniom – instalowanym w strefach sportowej, naukowej i artystycznej – kształtuje sprawność, wiedzę oraz wyobraźnię dzieci.

Dzięki mieszkańcom w parku Starowiejskim powstanie niezwykły plac zabaw – podkreśla Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej. – Dziękuję wszystkim za udział w akcji i oddane głosy. Pomagało mnóstwo osób kochających Rumię. Już teraz planujemy zgłoszenie w przyszłym roku kolejnego placu, tym razem na Błoniach Janowskich – dodaje przewodniczący.

Wygrana w internetowym głosowaniu była możliwa, dzięki wyjątkowej mobilizacji lokalnej społeczności. W działania na rzecz budowy placu zabaw zaangażowali się liczni społecznicy, pedagodzy, rodzice, a także urzędnicy oraz radni.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.