Dzisiaj jest: 24.9.2021, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Reklama:

Spójrz w gwiazdy z Karolem Wójcickim

Dodano: miesiąc temu Czytane: 140 Autor:

Stacja Kultura we współpracy z Kosakowskim Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie!

Spójrz w gwiazdy z Karolem Wójcickim

Stacja Kultura we współpracy z Kosakowskim Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie!
 

W środę 25 sierpnia o godz. 21:00 na Scenie Letniej w Mechelinkach odbędzie się wspólne oglądanie nocnego nieba. Spotkanie poprowadzi popularyzator astronomii Karol Wójcicki.
 

Dla chętnych możliwy dojazd autokarem z Rumi – liczba miejsc ograniczona – darmowe bilety do autokaru będzie można odebrać w Stacji Kultura od 20 sierpnia.
 

Wstęp na wydarzenie jest wolny! Zapraszamy!
 

Karol Wójcicki – pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage Z głową w gwiazdach. Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych, takich jak całkowite zaćmienia Słońca czy zorza polarna. Przynajmniej jedną noc w miesiącu spędza pod najciemniejszym, bieszczadzkim niebem fotografując Drogę Mleczną. Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował największe na świecie wspólne obserwacje nocnego nieba (ponad 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych, współpracownik Gazety Wyborczej, autor programów popularnonaukowych na Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik, Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Bezpieczna Rumia nr 41 - Budżet Obywatelski - Zagłosuj za Twoim Bezpieczeństwem !