Dzisiaj jest: 24.9.2021, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Uroczyste obchody 15 sierpnia w Rumi

Dodano: miesiąc temu Czytane: 142 Autor:

Uroczyste obchody 15 sierpnia w Rumi
Dzień Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz setna rocznica Bitwy Warszawskiej – wszystkie te okoliczności przypadły w sobotę 15 sierpnia. Z tej okazji kilkadziesiąt osób uczestniczyło w oficjalnych uroczystościach.

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w intencji ojczyzny. Nabożeństwo odbyło się w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, następnie delegacje uczestniczyły w złożeniu kwiatów na mogile żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku, grobach rotmistrza Hipolita Roszczynialskiego oraz zasłużonego społecznika Tadeusza Zleśnego, a także pod pomnikiem Armii Krajowej.

Wśród świętujących nie zabrakło pocztów sztandarowych, a także przedstawicieli rumskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Kwiaty złożyli reprezentanci władz miasta – radni z przewodniczącym Rady Miejskiej Rumi Krzysztofem Woźniakiem oraz burmistrz Michał Pasieczny. Natomiast wartę honorową pełnili żołnierze Batalionu Dowodzenia Marynarki Wojennej.
Bezpieczna Rumia nr 41 - Budżet Obywatelski - Zagłosuj za Twoim Bezpieczeństwem !