Dzisiaj jest: 24.9.2021, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Reklama:

Wypadek w Rumi z udziałem rowerzysty i fiata ducato

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 268 Autor:

Dziś rano policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku w Rumi na ul. Grunwaldzkiej.

Wypadek w Rumi z udziałem rowerzysty i fiata ducato

Dziś rano policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku w Rumi na ul. Grunwaldzkiej. Jak wynikało z przekazanej informacji, doszło do zderzenia rowerzysty i samochodu fiat w rejonie przejścia dla pieszych. Teraz sprawą zajmują się policjanci, którzy dokładnie wyjaśniają wszelkie okoliczności tego wypadku.
 

Policjanci dziś przed godziną 9:00 otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Rumi na ul. Grunwaldzkiej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku oraz zajęli się ustalaniem jego okoliczności. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że doszło do zderzenia z rowerzystą doszło w rejonie przejścia dla pieszych.
 

Jeden pas ruchu, w kierunku Gdyni był zablokowany, kierowcy mogli przemieszczać się drugim pasem.
 

Policjanci sprawdzili trzeźwość 48-latka kierującego fiatem ducato, był trzeźwy. Na miejscu cały czas pracują policjanci, ustalają okoliczności i świadków zdarzenia.
 

Ranny rowerzysta został przewieziony do szpitala. Zostanie od niego pobrana krew do analizy. Sprawą wypadku zajmą się śledczy, których zadaniem będzie dokładne ustalenie jak doszło do tego wypadku.
 

Policjanci przypominają i apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Rowerzyści jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, powinni stosować elementy ochronne podczas jazdy a najważniejszy jest kask ochronny. Korzystanie z elementów ochronnych może zapobiegać poważnym skutkom upadku czy zderzenia. Rowerzyści także powinni pamiętać, że przed przejściem dla pieszych należy zejść z roweru i następnie jednoślad przeprowadzić. Również kierowcy poruszający się po terenie zabudowanym, w rejonach przejść dla pieszych powinni zachować szczególną ostrożność.

Źródło: www.wejherowo.policja.gov.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Bezpieczna Rumia nr 41 - Budżet Obywatelski - Zagłosuj za Twoim Bezpieczeństwem !