Dzisiaj jest: 24.9.2021, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Reklama:

Zadbaj o swój rower – zabezpiecz go przed kradzieżą

Dodano: miesiąc temu Czytane: 147 Autor:

W związku z nadal utrzymującymi się korzystnymi warunkami atmosferycznymi, nadal wielu z nas korzysta z rowerów.

Zadbaj o swój rower – zabezpiecz go przed kradzieżą

W związku z nadal utrzymującymi się korzystnymi warunkami atmosferycznymi, nadal wielu z nas korzysta z rowerów. W takich przypadkach, zawsze musimy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu jednośladu, kiedy pozostawiamy go bez żadnego nadzoru w miejscu ogólnodostępnym. W większości przypadków rowery giną z klatek schodowych lub sprzed sklepów. Złodzieje wykorzystują brak zabezpieczeń roweru lub nieskuteczne zabezpieczenia jednośladu. NIGDY, na chwilę, nie zostawiaj roweru bez zabezpieczenia!
 

Policjanci w poniedziałek otrzymali zgłoszenie o kradzieży dwóch rowerów. Jak ustalili funkcjonariusze jeden z rowerów został ukradziony z klatki schodowej, a drugi rower został ukradziony z miejsca publicznego ogólnodostępnego wraz z blokadą. Teraz sprawą zajmują się śledczy. Policjanci przypominają i apelują:  

Nie pozostawiaj roweru na klatce schodowej, przed domem czy w innym miejscu, zwłaszcza bez żadnych zabezpieczeń. To właśnie w tych miejscach najczęściej dochodzi do kradzieży.

Można w znacznym stopniu utrudnić kradzież roweru, a nawet zniechęcić do niej, stosując odpowiednie, profesjonalne zabezpieczenia — specjalne łańcuchy, zamki czy kabłąki. Ważne jest także odpowiednie założenie łańcucha – nie może to być szprycha, gdzie sprawca może zdjąć koło, ani też linka hamulcowa, którą łatwo można przeciąć. Jeżeli musisz pozostawić rower w miejscu ogólnodostępnym, w miarę możliwości wybieraj te objęte zasięgiem monitoringu. To może odstraszyć złodzieja lub w przypadku utraty jednośladu pomóc Policji ustalić sprawcę czynu.
 

Doświadczenie pokazuje jednak, że można w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko kradzieży, zachowując się po prostu rozsądnie. Właściciele rowerów z naiwnością, zostawiają swoje pojazdy " na chwilkę" przed sklepem bez żadnego zabezpieczenia.
 

A dodatkowo należy pamiętać:

- postaw na profesjonalne zabezpieczenie, warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad, ale także nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież,

- dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno. Im więcej czasu zabierze czasu złodziejowi pokonanie zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracisz swój rower,

- stosujmy linki rowerowe zawsze – odchodząc nawet na chwilę, przypnijmy rower do nieruchomej części otoczenia. Linka powinna trzymać nie koło, które łatwo zdjąć, ale ramę z kołem, dobrym zabezpieczeniem jest tzw. „U-LOCK” –blokada w kształcie literki U.

- zadbajmy o jak najlepsze zabezpieczenia naszej piwnicy – złodzieja goni czas, więc dobrze zabezpieczone piwnice będzie omijał,

- miejmy oczy otwarte na to, kto wchodzi do naszej klatki schodowej, nie wpuszczajmy osób postronnych na klatki schodowe (np. z ulotkami, czy takich które pod błahym pretekstem chcą się dostać do środka).

Źródło: www.wejherowo.policja.gov.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Bezpieczna Rumia nr 41 - Budżet Obywatelski - Zagłosuj za Twoim Bezpieczeństwem !